1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSK'ten Belediyeye dayanışma ziyareti
DİSK'ten Belediyeye dayanışma ziyareti

DİSK'ten Belediyeye dayanışma ziyareti

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan ve Genel-İş Genel Sekreteri Cafer Konca, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’ya dayanışma ziyaretinde bulundu.

A+A-

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve yönetim kurulu üyeleri, Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan ve Genel-İş Genel Sekreteri Cafer Konca, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'yı makamında ziyaret etti.

Ziyarete konuşan Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, darbelere olduğu gibi halkın iradesine saldırı olan kayyuma da karşı olduklarını belirterek, bölgede kayyum atanan şehirleri ziyaret edeceklerini ve buna karşı mücadele yürüteceklerini söyledi.

Kışanak: Herkes hedef halindedir

Ardından konuşan Eş Başkan Gültan Kışanak, kayyumun bir darbe olduğunu, kayyum atamalarına karşı tutum alan emekçilere teşekkür ederek,"Bu darbeye biat etmeyen herkes hedef halinde. Emekçiler de hedef halinde. Onun için bu darbeye hep beraber karşı durmak dışında başka bir yolumuz bir seçeneğimiz yok" dedi.

Anlı: Barışçıl çözüm alternatifleri oluşturulmalı

Eş Başkan Fırat Anlı ise son dönemlerde yaşananların istatistik olarak 12 Eylül'ü aştığını belirterek, hukuksuzluk boyutunun hiç kimsenin kabul edemeyeceği bir tabloya dönüştüğüne dikkat çekti. Türkiye'de yaşayan herkesin demokratik yol ve yöntemlerle bunu kabullenmediğini ortaya koymasının son derece kıymetli bir çaba olduğuna dikkat çeken Anlı, barışçıl çözüm, diyalog ve müzakere alternatiflerinin oluşturulması gerektiğini söyledi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko da 15 Temmuz darbe girişimine sonrası alınan OHAL kararını eleştirerek,Türkiye'nin Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetilmeye başlandığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT