1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diskispor'lu Minkler Piknikte Eğlendiler
Diskispor'lu Minkler Piknikte Eğlendiler

Diskispor'lu Minkler Piknikte Eğlendiler

Diyarbakır Büyükşehir Belediye DİSKİ Spor Kulübü’nün ücretsiz Yaz Spor Okulları’ndaki minik futbolcular piknik yaptılar.

A+A-

Okulların kapanmasıyla birlikte özellikle dezavantajlı çocukların temel spor kültürünü almaları için açılan ücretsiz Yaz Spor Okulları’nda , sporun yanı sıra çeşitli sosyal etkinlikler de düzenleniyor.

Bu kapsamda futbol dalında okullara kayıtlı olan 220 minik futbolcu, iki seans halinde Yenişehir Belediyesi piknik alanına götürüldü. Burada minik çocuklar hocaları nezaretinde şarkılar söyleyerek, oyun oynayıp keyifli anlar yaşadılar. Pikniğe giden çocuklara yemek ikram eden Diski Spor Kulübü, önümüzdeki aylarda küçük sporculara sosyal etkinlikler yaptırmayı planlıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Diski Spor Kulüp yöneticilerinden Basın Sözcüsü Ekrem Yeşil ve alt Yapı Sorumlusu Musa Arslan da pikniğe katıldılar. Yöneticiler ayrıca 220 çocuğu takımlara ayıracaklarını ve önümüzdeki günlerde bir turnuva yapacaklarını belirttiler. Bu turnuvada başarılı olan sporculara madalya kupa ile ödüllendirilerek çocukları alt yapıya kazandırılacak.