1. HABERLER

  2. SPOR

  3. DİSKİspor'dan minik futbolculara sertifika
DİSKİspor'dan minik futbolculara sertifika

DİSKİspor'dan minik futbolculara sertifika

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Spor Kulübü'nün ücretsiz yaz spor okullarındaki minik futbolcular sertifika aldı.

A+A-

Okulların kapanmasıyla özellikle dezavantajlı çocukların temel spor kültürünü almaları için açılan ücretsiz yaz spor okullarına katılan 220 çocuğa sertifika verildi. DİSKİ Spor'un Şilbe Tesisleri'nde yapılan törende çocuklara hitaben konuşan DİSKİ Spor As Başkanı Cemal Doğru, "Hepiniz birer kahramansınız. İleriki süreçlerde yine sizlerle birlikte olmak isteriz. Unutmayın ki spor her şey değildir ama sporsuz yaşam da hiçbir şeydir. Bundan sonra artık okulunuza ve derslerinize ağırlık vermelisiniz. Hem iyi bir sporcu hem derslerinde başarılı bireyler olmanızı bekliyoruz" dedi.

Alt Yapı Sorumlusu Musa Arslan da, 220 çocuğun arasından seçtikleri 37 sporcuyu DİSK Spor bünyesine katacaklarını bildirerek, "15 Eylül tarihi itibarıyla kuracağımız futbol okulunda filiz lisans olan bu çocukların sürekli çalışmalarını sağlayacağız." ifadelerini kaydetti.

Arslan, "İki aydan beri devam eden bu çalışmamızdaki amacımız çocuklarımızı sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmaktı. Çocuklar ve aileleriyle beslenme ve yaşam tarzlarına ilişkin sürekli diyalog halinde olduk. Çocuklarımız bizim için çok değerli." diye konuştu. kullan

 

Daha sonra, finale kalan büyükler ve minikler kategorisinden 4 er takım oluşturularak maç yaptırıldı. Maçın ardından 1, 2, 3 ve 4. olan takımlara madalyaları verildi. Toplam 64 sporcuya madalya ve katılım belgesi verilirken maç sonucunda tüm katılımcılara sertifika dağıtıldı