1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSKİ'den yeni kanalizasyon hattı
DİSKİ'den yeni kanalizasyon hattı

DİSKİ'den yeni kanalizasyon hattı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ihalesiyle Qamışlo Bulvarı’nda yapılmakta olan kent içi kanalizasyon şebekesinin zamanında tamamlanması üzerine harekete geçerek, bölgeye bin 500 metreli

A+A-

Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği (AB) hibeli, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ihalesi ile Qamışlo Bulvarı’nda yapılmakta olan kanalizasyon şebekesi çalışmalarının zamanında bitirilememesi üzerine harekete geçti.

 

DİSKİ ekipleri, bölgedeki yerleşim yerlerinin özellikle kışın yağışlardan etkilenmemesi için önlem alarak 1500 metrelik yeni bir kanalizasyon şebekesi döşemeye başladı. AB hibesiyle, Çevre Bakanlığı’nca ihale edilen kent içi kanalizasyon şebekesi çalışmalarının zamanında bitirilememesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi.

MEVCUT HATTA PARALEL YENİ BİR HAT


DİSKİ Genel Müdürlüğü bu sorunu aşmak için Qamışlo Bulvarı ile Yeniköy Mezarlığı’nın alt kısmını kapsayan hatta bin 500 metre uzunluğunda yeni kanalizasyon şebekesi döşemeye başladı.

 

Söz konusu bölgede hali hazırda bulunan mevcut şebekeye paralel biçimde ilerleyecek çalışmanın tamamlanmasıyla, yeni kanalizasyon şebekesi Yeniköy Mezarlığı’nın alt kısmında bulunan 1200’lük kolektör hattına bağlanacak. Mevcut kanalizasyon hattı kapasitesinin yetersiz olmasından dolayı yaşanan sıkıntılar, DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün yeni şebeke çalışması ile birlikte giderilecek.

 

Kanalizasyon şebekesi çalışmasının aralık ayının ortasında tamamlanması hedefleniyor.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT