1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSKİ’den su kesintisi uyarısı
DİSKİ’den su kesintisi uyarısı

DİSKİ’den su kesintisi uyarısı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Mezopotamya Bulvarı üzerinde yapılacak deplase çalışması (yer değiştirme) nedeniyle bazı mahallelerde 3-4 Aralık’ta zorunlu su kesintisi uygulanacağını duyurdu.

A+A-

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Bağlar ve Kayapınar’daki bazı mahallelerde yaşanacak su kesintisine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, su kesintisinin Mezopotamya Bulvarı üzerinde bulunan 1800 mm çapındaki çelik boru hattında yapılacak deplase (yer değiştirme) çalışması nedeniyle uygulanacağı kaydedildi.

Açıklamada, su kesintisinin 3 Aralık Perşembe günü saat 06.00’da başlayacağı ve 4 Aralık Cuma günü saat 18.00’da sona ereceği belirtildi.

Açıklamada, su kesintisinden etkilenecek mahalleler şöyle sıralandı: “Huzurevleri, Peyas, Fırat, Talaytepe, 500 Evler, Bağcılar, Yeniköy ve Barış mahalleleri ile 3. Sanayi Sitesi ve Civarı, Afet Konutları, Yunus Emre Mahallesi (Havaalanına bitişik kesim) ve Talaytepe TOKİ.”

Yurttaşlar önlem almalı

 

Çalışmaların daha erken bitirilmesi için yoğun bir çalışma yürütüleceği ifade edilen açıklamada,  yurttaşların su kesintisinden daha az etkilenmesi için önlem alması gerektiği kaydedildi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler