1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSKİ’den halka duyuru
DİSKİ’den halka duyuru

DİSKİ’den halka duyuru

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Dicle Barajı’nda askeri tankın tepeden yuvarlanarak İçme Suyu Ana Pompa İstasyonu’na enerji taşıyan enerji nakil hattına çarptığını, bu nedenle kente su verilemediğini bildirdi.

A+A-

DİSKİ, akşam saatlerinde arızanın giderildiğini, ancak boşalan su hatlarının dolma işleminin bugün (30 Haziran) öğlene kadar sürebileceğini açıkladı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, öğle saatlerinde (29 Haziran) Dicle Barajı’nda askeri tankın tepeden yuvarlanarak elektrik nakil hattında hasara neden olması hakkında bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şöyle denildi: “Dicle Barajı’nda askeri karakola ait askeri tankın tepeden yuvarlanarak, İçme Suyu Ana Pompa İstasyonu’na enerji taşıyan enerji nakil hattına çarpması ve enerji nakil hattı direğinin devrilmesi sonucu Pompa İstasyonu’nu besleyen elektrik kesilmiştir. Bu nedenle Ana Pompa İstasyonu’ndan kente su verilememektedir.

 

Kentte su kesintisi yaşanmaması için yedek Pompa İstasyonumuz olan Acil Pompa İstasyonu’ndan kente su verilmesi için tüm imkanlarımız seferber edilmiştir. Çalışmalar akşam saat 20.30 sularında tamamlanarak arıza giderilmiştir.(29 Haziran 2015) Boşalan su hatlarının dolması yarın öğle saatlerine kadar sürebilmesi durumu vardır. Halkımıza duyurulur.”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler