1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diski'den Elektrik Kesintisi Uyarısı
Diski'den Elektrik Kesintisi Uyarısı

Diski'den Elektrik Kesintisi Uyarısı

Diyarbakır Su Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Türkiye geneli yaşanan elektrik kesintisi ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-
Türkiye geneli birçok ilde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili DİSKİ Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, Türkiye geneli kesilen elektrik nedeniyle İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde su üretemediklerini ancak depoların dolu olduğunu belirtildi.
 
Açıklamada, "Elektrik kesintisinin uzun sürmesi halinde kente su veremez hale geleceğiz. TEİAŞ'ın elektrik nakil hatlarında sabah saatlerinde yaşanan sorun nedeniyle yaşanan elektrik kesintisi DİSKİ Genel Müdürlüğü'ne ait İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Atık Su Arıtma Tesisi'ni çalışamaz duruma getirdi. İçme Suyu Arıtma Tesisi elektrik kesintisi ile birlikte su üretemezken Atık Su Arıtma Tesisi'nde herhangi bir çevre felaketi yaşanmaması için jeneratörler devreye alındı. DİSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri mevcut depolarda 100 bin metreküplük su bulunduğunu ve kent nüfusunun Diclekent ve civarında 5, diğer bölgelerde ise 12 saat süreyle su kesintisini hissetmeyeceklerdir. Kesintinin uzun sürmesi halinde ise susuz saatlerin başlayacaktır" denildi.

HABERE YORUM KAT