1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSKİ'de temel ilkyardım eğitimi
DİSKİ'de temel ilkyardım eğitimi

DİSKİ'de temel ilkyardım eğitimi

DİSKİ Genel Müdürlüğü'nün çalışmalarının ağırlıklı olarak altyapı olması dolayısıyla yapılan iki günlük Temel İlkyardım Eğitimi sonucunda katılımcılara sertifika verildi.

A+A-

DİSKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı çalışanlarının teknik kapasitelerini artırmak amacıyla yıl boyunca sürdürdüğü eğitim çalışmalarına devam ediyor. DİSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak çalışanlarının büyük oranda altyapı hizmetlerinde görevli olması nedeniyle zorunluluk arz eden alanlardan biri olan Temel İlkyardım Eğitimi konusunda eğitim çalışması düzenledi.

Sertifika aldılar

Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı'nın 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu, İlkyardım Yönetmeliği gereğince de yapılan eğitim çalışmasına çok sayıda personel katıldı. Uzman doktorlar tarafından verilen eğitim iş kazaları, trafik kazaları ve ev kazaları gibi olaylar karşısında yapılması gereken ilk yardım müdahaleleri teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitim çalışmasının ardından katılımcılara İlkyardım Eğitimi sertifikası verildi.

HABERE YORUM KAT