1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSKİ: Yurttaki sorun iç tesisattan kaynaklı
DİSKİ: Yurttaki sorun iç tesisattan kaynaklı

DİSKİ: Yurttaki sorun iç tesisattan kaynaklı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, protestolara neden olan Mehmet Akif Ersoy Öğrenci Yurdu'ndaki su sorununun, yurdun iç tesisatındaki yanlış imalattan kaynaklandığını, yurt yönetiminin suçlayıcı ifadelerinin ise kabul edilemez olduğunu açıkladı.

A+A-
DİSKİ Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Mehmet Akif Ersoy Öğrenci Yurdu yönetiminin, su sorunu nedeniyle başlayan öğrenci protestolarını bastırmak için kurumlarını hedef göstermesini kınadı.
 
DİSKİ Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, yurt yönetiminin gerçek dışı iddialarına açıklık getirdi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
 
Yurdun iç tesisatında sorun var
 
“Mehmet Akif Ersoy Öğrenci Yurdunda yaşanan su sıkıntısı ile ilgili yerinde yapılan incelemeler sonucunda sorunun, DİSKİ Genel Müdürlüğü'nün su arzından kaynaklanmadığı, yurt çevresindeki tüm binaların yeterli miktarda su aldığı, ancak problemin yurdun kendi iç tesisatındaki yanlış imalattan kaynaklandığı anlaşılmıştır.”
 
Yetkililere durum izahı yapılmıştı
 
Açıklamada, DİSKİ ekiplerinin 19 Mayıs 2015 tarihinde yurtta inceleme yaptığı, inceleme sonuçlarının yurt yetkilileriyle paylaşıldığı bilgisi yer aldı.
 
Açıklamada şöyle denildi: “Buna rağmen yurt müdürünün DİSKİ Genel Müdürlüğü'nü sorumlu tutması gerçeklere aykırıdır. Genel Müdürlüğümüz öğrencilerin mağdur olmaması için tankerlerle yurda su taşınmıştır. Ayrıca iç tesisattan kaynaklı sorunun kalıcı çözümü için sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen girişimlerimiz olmuş, ekiplerimiz nezaretinde çalışmalara başlanmıştır.”
 
Dün akşam yol kapatan öğrenciler, sık yaşanan su kesintisi, asansörün çalışmaması, sıcak suyun akmaması gibi birçok sorunla karşılaştıklarını belirtmiş, yurt müdürü ise suların akmamasını DİSKİ Genel Müdürlüğü'ne bağlamıştı. Müdüre tepki gösteren öğrenciler ise, DİSKİ ile görüşme gerçekleştirdiklerini ve sorunun DİSKİ'den kaynaklanmadığını bildiklerini açıklamışlardı.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT