1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSKİ Kocaköy’de bakım-onarım çalışmalarını tamamladı
DİSKİ Kocaköy’de bakım-onarım çalışmalarını tamamladı

DİSKİ Kocaköy’de bakım-onarım çalışmalarını tamamladı

Hizmet alanına giren Kocaköy’de yeni hizmet binası yaparak işletme kalitesini artıran DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kocaköy’de sondaj kuyuları, Terfi Merkezi ve 400 tonluk Gömme Depo’da bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

A+A-

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kırsal kesimle ile birlikte nüfusu 15 bine ulaşan Kocaköy’e daha iyi hizmet verebilmek için başladığı çalışmalarını sürdürüyor.

180 metrekarelik alana inşa ettiği yeni hizmet binasıyla ilçe merkezi ve kısal mahallelerde işletme ve hizmet kalitesini artıran DİSKİ, gerek ilçe merkezinde gerekse kırsal mahallelerde içme suyu ve kanalizasyon şebekeleri döşeyerek halkın daha konforlu altyapı hizmeti alabilmesi için yoğun bir çalışma yürüttü.

İçme suyu ve kanalizasyon şebekeleri döşendi

Buna göre ilçe merkezinde 2 bin 749 metre içme suyu şebekesi, 1963 metre kanalizasyon şebekesi döşedi. Yine kırsal mahallelerde 1795 metre içme suyu şebekesi, 4 bin 511 metre de kanalizasyon şebekesi döşedi. DİSKİ Genel Müdürlüğü böylelikle toplamda 4 bin 544 metre içme suyu, 6 bin 474 metre de kanalizasyon altyapısı hazırlamış oldu.

Bakım ve onarım çalışmaları yapıldı

Diğer yandan DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kocaköy’de içme suyu tesislerinde bakım onarım çalışmalarını tamamlayarak su üretimini koruma altına aldı. İki adet sondaj kuyusu, Terfi Merkezi ve 400 tonluk Gömme Depo’da, halka daha sağlıklı içme temini sağlamak için bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı. Buna göre; ilçede bulunan iki adet sondaj kuyusunun öncelikle elektrik ve mekanik bakımları yapıldı.

 

Terfi Merkezi’nde de bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Mevcut yatay pompalara ek olarak yeni bir pompa daha alındı. 400 metreküplük deponun iç ve dış boyaları yapılarak iç mekanik bakımları gerçekleştirildi. Ekipler, su kalitesini artırmak için depoların iç yüzeylerini fayansla kapladı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler