1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSKİ çalışmalara devam ediyor
DİSKİ çalışmalara devam ediyor

DİSKİ çalışmalara devam ediyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ) tarafından, ilçedeki açık kanalizasyonların kapatılması için çalışmalar aralıksız sürüyor.

A+A-

Silvan'da 1 aydır devam eden çalışmalarda 300 metre boru hattı döşendi.

Feridun ve Yüksek mahallelerinde devam eden çalışmalarda açıkta olan tüm kanalizasyonları kapatacaklarını belirten DİSKİ personeli Mahsun Çoban, "1 aydır Silvan'dayım. Bizim Silvan'daki işimiz Silvan'daki tüm kanalizasyon sorunlarını gidermek, açıkta olan tüm kanalizasyon bölgelerini kapatmak. Şuanda çalışmalarımız Feridun ve Yüksek mahallelerinde devam ediyor. Yaklaşık 300 metre boru hattı döşedik.

Çalışmalarımız daha bitmedi, devam ediyor Silvan'da su ile ilgili ne kadar sorun varsa hepsini halledeceğiz. Açıktaki tüm kanalizasyon sularını kapatacağız, vatandaşlarımız refah ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için çalışmalarımızı en kısa sürede bitireceğiz.

Tabi bunları yaparken bizlere sorun çıkartan vatandaşlarda oluyor fakat bizim işimiz bu sorunları aşıp vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek" dedi.

(İHY-YRT-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT