1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSKİ araç filosunu genişletti
DİSKİ araç filosunu genişletti

DİSKİ araç filosunu genişletti

DİYARBAKIR- Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 1 Nisan 2014 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan Büyükşehirler Yasası ile birlikte sorumluluk alanına giren ilçe ve köylere hizmet etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

A+A-

DİSK ilçe ve köylerde su ve kanal hizmetlerini süratle çözmek, yaşanan sorunlara kısa zamanda müdahale edebilmek için Makine İkmal Parkı'nın kapasitesini genişletti.

Bu amaçla 53 araç alan DİSKİ Genel Müdürlüğü aralarında Beko-Loder kepçe, traktör, vidanjör, vinç, su tankeri, römork tipi vidanjör, römork ve su tankı satın aldı. Makine İkmal Parkının kapasitesini önemli ölçüde artıran araçlar 7 milyon TL'ye mal oldu.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, DİSKİ Genel Müdürlüğü Makine İkmal Parkı'nda incelemelerde bulunarak, DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı'dan araçların özellikleri ve hangi alanlarda çalışma yapacaklarına dair bilgi aldı. Anlı, vatandaşın sorunlarını çözecek böylesi bir hizmete imza attığı için DİSKİ Genel Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

Anlı, 1 Nisan 2014 tarihinde uygulanmaya başlanan Büyükşehir Yasası ile birlikte sorumluluk alanlarının genişlediğine dikkat çekerek, söz konusu tarihten itibaren 17 ilçe 2 bin köy ve mezraya hizmet götürmek için büyük bir çaba ve emek sarf ettiklerini söyledi. DİSKİ Genel Müdürlüğü Makine İkmal Parkı'na 53 yeni aracın katıldığını belirten Anlı, bu araçların özellikle sorumluluk alanlarına giren yeni ilçe ve köyler için hizmet üreteceğini söyledi.

Anlı, “DİSKİ Genel Müdürlüğümüz önemli bir çalışma yürüttü. Şu ana kadar 53'ye yakın aracımız hizmete hazırdır. Beko Loderler, kamyonlar, traktörler, vidanjörler halkın hizmetine sunuldu. Makine İkmal Parkımızın büyümesi ile birlikte sorunlara daha kısa sürede ve etkin bir biçimde müdahale şansımız olacak” dedi.


(ÜN-HO-Y)

HABERE YORUM KAT