1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSK'den Bağlar Belediyesi'ne teşekkür
DİSK'den Bağlar Belediyesi'ne teşekkür

DİSK'den Bağlar Belediyesi'ne teşekkür

DİSK Genel-İş Sendikası'na bağlı belediye işçileri, Bağlar Belediye eş başkanlarının 1 Mayıs Dünya Emekçi Günü Bayramı nedeniyle verdikleri ikramiye dolayısıyla teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

A+A-
DİSK Genel-İş Sendikasına bağlı Bağlar Belediye işçileri, Bağlar Belediye Eş Başkanları Birsen Kaya Akat ve Eşref Güler'e, 1 Mayıs Dünya Emekçi Günü Bayramı nedeniyle verdikleri ikramiye dolayısıyla teşekkür ziyaretinde bulundu.  
 
Bağlar Belediyesi önünde eş başkanları buketle karşılayan işçiler, ortak bir açıklama yaptı. DİSK Genel-İş Diyarbakır Şube Başkanı M. Salih Doğrul, kapitalizmin son örneğini Soma'da gördüklerini belirterek, “Büyük bir trajedi yaşadık. Yaşananlara rağmen kendi kurumumuzda kurum yöneticilerimizin emeğe ve emekçiye yaklaşımlarının nasıl olumlu bir merhalede olabileceğini, dünyaya örnek olabileceğini gördük. Kurumumuzun 20 yıllık tarihinde bir ilk yaşandı. Arkadaşlarımızın ikramiyeleri zamanında ödendi. Bu kurum yöneticilerimizin yaklaşımını gösteriyor. Bütün emekçi arkadaşlarımız adına teşekkür eder, başarılar diliyoruz” dedi. 
 
'Kendimize emekçi gözüyle bakıyoruz'
 
Doğrul'un ardından konuşan Bağlar Belediye Eş Başkanı Birsen Kaya Akat da belediye olarak her zaman işçilerinin yanında olacaklarını vurguladı. “Biz bir idareci gözüyle kendimize bakmıyoruz, bir emekçi gözüyle kendimize bakıyoruz” diyen Akat, “Burada emekçi arkadaşlarımızın hakkını koruyacağımıza söz veriyoruz. Onlarla birlikte kolektif bir çalışmanın içinde olacağımızı belirtmek isterim. Bağlar Belediyesi olarak işçi arkadaşlarımıza güveniyoruz. Belediyemizin temel gücü işçi arkadaşlarımızdır. Bu davranışlarından dolayı da teşekkür ederim” diye konuştu.
 
'Halk belediyeciliğine soyunan bir yerel yönetim anlayışına sahibiz'
 
Daha sonra söz alan Bağlar Belediye Eş başkanı Eşref Güler ise, belediye emekçileri ile birlikte Bağlar'ı yöneteceklerini belirtti. Emeğin çok önemli olduğunu kaydeden Güler, “Bu coğrafyada ciddi sorunlar yaşandı. Yıllardır sömürü sistemi devam ediyor. Bu şehri sadece belediye eş başkanlarıyla değil, emekçilerle beraber yöneteceğiz.
 
Evet, sıkıntılarımız olacaktır. Ama biz diğer belediyecilik anlayışından ayrı halk belediyeciliğine soyunan bir yerel yönetim anlayışına sahibiz. Biz bu konuda kararlıyız. Emekçinin hakkını koruyarak bu kenti yönetmeye aday olduk. Bundan sonra da elimizden geleni yapmaya çalışacağız. İdareciliğin emekçiden kopuk bir idarecilik olmadığına inanıyoruz. Bunda sonra da emekçi arkadaşlarımızla beraber bu kenti yönetmeye hazırız. Bizimle bitecek emekçiye yönelik her türlü adımı atmaya hazırız. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 
 

HABERE YORUM KAT