1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSK Diyarbakır şubesinden basın değerlendirmesi
DİSK Diyarbakır şubesinden basın değerlendirmesi

DİSK Diyarbakır şubesinden basın değerlendirmesi

DİYARBAKIR- Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel-İŞ Sendikası Diyarbakır 1 No'lu Şube Başkanlığı, Dicle Üniversitesi'nde taşeron olarak çalıştırılan işçilerin alacaklarını alamadıkları iddiasıyla basın açıklaması düzenledi.

A+A-
DİSK Genel-İş Sendikası Diyarbakır 1 No'lu Şube Başkanlığı, yasal yollarla işçilerin açtıkları dava neticesinde ödemelerinin yapılmaması üzerine açıklama yaptı. 
 
Düzenlenen basın açıklamasında konuşan DİSK Genel-İş Sendikası Diyarbakır 1 No'lu Şube Başkanı Mehmet Salih Doğrul, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hizmet alım ihaleleri ile İş Kanunu hükümlerine aykırı olarak, muvazaalı çalıştırılan işçilerin ücret farkını alacakları söyledi. Doğrul, "İlave tediye alacakları için açtıkları davalar, yerel mahkeme tarafından işçilerin talepleri doğrultusunda kabul edilmiş ve Yargıtay tarafından onanmıştır. Yargıtay tarafından onanarak kesinleşen bu kararlardaki işçi alacakları aradan yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen ödenmemektedir.
 
Dosyaları takip eden avukatın icra takibi açmasına, defalarca dilekçe vermesine ve diğer yasal yolları denemesine rağmen Dicle Üniversitesi Rektörlüğü işçi alacaklarının ödenmesi konusunda suskun kalmıştır.
 
En son 15 gün önce sendikamız başkanlığı tarafından Dicle Üniversitesi Rektörlüğü'ne görüşme talepli dilekçe verilerek uygun görecekleri bir tarihte bu konuyu görüşmek için randevu talep edilmiş fakat cevap alınamamıştır" dedi.
 
 
(BE-YRT-YHY-Y)
 

HABERE YORUM KAT