1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSİAD ve Diyarbakır Büyükşehir OSB'de
DİSİAD ve Diyarbakır Büyükşehir OSB'de

DİSİAD ve Diyarbakır Büyükşehir OSB'de

DİYARBAKIR- Diyarbakır Sanayici ve İşinsanları Derneği (DİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret etti.

A+A-
DİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere OSB'yi gezdi. Eşbaşkan Kışanak ve DİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal işçiler tarafından fabrika girişinde karşılandı. Bir mermer fabrikasında incelemelerde bulunan başkanlara yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.
 
Ziyarette konuşan DİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal, kentin ekonomik anlamda duraklık yaşadığını ve iş insanlarının 6-7 Ekim olayları nedeniyle şehri terk ettiklerine dair olan bütün haberlerin yanlış olduğunu söyledi.
 
Baysal, "Bugün buradaki topluluk yatırımların kapanmadığının göstergesidir. Hiçbir şekilde iş adamlarımız yatırımlarını ertelemedi. Yatırımları durdurup kenti terk etmedi. Şehrimiz ekonomik anlamda sürdürülebilir bir şekilde büyümeleri devam ettirmektedir. Kent hareketlilik içerisindedir. Bütün çalışanlarımız ile beraber kentin ekonomisini daha fazla yukarılara çıkarma çalışmaları içerisinde yer almaktayız.
 
Diyarbakır'ın ve Türkiye'nin Kürt coğrafyasının içerisindeki madenlere farkındalık ve bu anlamda özveride bulunan çalışmaları ortaya çıkaracak şekilde çalışmalar olacaktır. Çok farklı kesimlerden misafirler gelecektir. Diyarbakır şehri ekonomik anlamda hızlı hareket etmektedir. Bunu herkesin çok net bir şekilde anlaması lazım. Dile getirenleri ve bu kette iş yapanları saygıya davet ediyorum. Sorunları ortadan kaldırmak için belediye, valilik ve OSB yönetimi ile çalışma yürütmekteyiz" dedi.
 
Açıklamanın ardından DİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, mermer fabrikasını gezerek incelemelerde bulundu.
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum