1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSİAD Büyükşehir'de
DİSİAD Büyükşehir'de

DİSİAD Büyükşehir'de

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, DİSİAD'ın Genel Kurul sonrası adındaki “iş adamları“ yerine “iş insanları“ ibaresinde değişikliğe gitmesinin çok önemli olduğunu söyleyerek, "DİSİİD Türkiye için örnek alınması gereken bir

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, geçtiğimiz aralık ayında kongre yaparak, adını Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİİD) olarak değiştiren Diyarbakır Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (DİSİAD) Yönetim Kurulu üyelerini makamında ağırladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Burç Baysal, Başkan Vekili Aziz Gölcük, Başkan Yardımcıları Filiz Bedirhanoğulları, Devrim Türk, Osman Akyıl, Genel Sekreter Nurullah Edemen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Pervin Dinçer Altunhan, Ali Karakaş ve Ahmet Ensarioğlu'ndan oluşan DİSİİD heyeti kendilerini kabul ettiği için Anlı'ya teşekkür etti.

"TEMSİLCİ BULUNDURMAK İSTİYORUZ"

Ziyarette konuşan Baysal, hem Diyarbakır'ın tanıtımını hem de Diyarbakır iş çevrelerinin uluslararası camia içerisindeki iş birliklerini geliştirmek için dış temsilci bulundurma çabası içinde olduklarını söyledi.

Uluslararası iş fonlarının ve iş çevrelerinin sürdürülebilir bir tanıtım içerisinde olmasını önemsediklerini kaydeden Baysal, 15 Ocak'ta Erbil'deki temsilcilerini deklare edeceklerini ifade etti. Baysal, hedeflerinin Avrupa'da ve ABD'de birer temsilci bulundurmak olduğunu sözlerine ekledi.

"KADIN TEMSİLİYETİ ÖNEMLİ"

Diyarbakır kentinin kalkınması ve refah seviyesinin yükselmesi için programlarının ve projelerinin devam edeceğini kaydeden Baysal, "2015 Diyarbakır Surlarının UNESCO Zirvesi'nde görev almaya hazırız" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ise, DİSİİD'in yaptığı nezaket ziyaretinden ötürü teşekkür ederek yeni yönetime başarılar dileyerek, derneğin adını Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği olarak değiştirmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Kentte önemli bir işlevi yerine getirdiğine inandığı DİSİİD'in sivil bir inisiyatif, resmi, yarı resmi bir kurumsal pozisyon içerisinde görevini yaptığını ifade eden Anlı, "DİSİİD Türkiye için örnek alınması gereken bir model yaratmıştır. Yeniliklere öncülük etmek gibi bir misyonu da var zaten" diye konuştu.

"DİSİİD SORUNLARA DUYARLI"

Diyarbakır'daki sanayici ve iş insanlarının sadece ticaret yapmak, istihdam üretmek ya da kar elde etmek için iş yapmadığını, aynı zamanda sosyal projelerden toplumsal sorunlara kadar pek çok konuya duyarlık gösterdiğini de anlatan Anlı, “Dünyaya örnek olması gereken bir yapısınız. Bu kentte yaşayan insanlarımızın daha rahat iş yapabilmeleri, daha rahat iş üretebilmeleri, daha rahat istihdam yaratabilmeleri bizim de en büyük dileğimizdir. Belediye olarak da her zaman yanınızda olacağız" şeklinde konuştu.


(MP-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT