1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSİAD Ankara'daki saldırıyı kınadı
DİSİAD Ankara'daki saldırıyı kınadı

DİSİAD Ankara'daki saldırıyı kınadı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır Sanayici ve iş İnsanları Derneği (DİSİAD) Ankara'da gerçekleşen ve 96 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.

A+A-

DİSİAD yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, saldırının hain ve kalleşçe yapıldı belirtilerek, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara ise acil şifalar dilendi.

Açıklamada, "DİSİAD olarak iki haftadır bölgemizde ve ülkemizde yaşanan çatışmalı ve siyasi ortamın sona ermesi için uluslar arası kurumlar büyükelçilikler, siyasi partiler ve iş örgütlenmeleri ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşmelerde bütün kurumlardan ve siyasi partilerden aldığımız mesaj şiddet ortamından bir an önce çıkmak ve tarafların tekrar çözüm masasına dönmesi yönündeydi. Ve gelen eylemsizlik kararı bütün toplumda olduğu gibi bizimde rahat bir nefes almamızı sağlamıştır.

Toplumun bütün kesimleri tarafından barışın bu kadar yüksek sesle ifade edildiği bir ortamda, dün Anakara’da barış ve demokrasi isteyenlere yapılan hain saldırı hepimizi derin bir hayal kırıklığı ve üzüntüye uğratmıştır. DİSİAD olarak yapılan bu hain ve alçakça saldırıyı kınıyor, saldırıda ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara ise geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, saldırıyı gerçekleştirenlere inat barışı haykırmaya devam edeceğiz" denildi.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler