1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİSİAD 8. olağan genel kurulu
DİSİAD 8. olağan genel kurulu

DİSİAD 8. olağan genel kurulu

DİYARBAKIR Diyarbakır Sanayici İşadamları Derneği (DİSİAD), 8. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. DİSİAD, isminde değişikliğe giderek 'İşadamları' tabirini 'İşinsanları' olarak değiştirdi.

A+A-
Yapılan Genel Kurul'da isim değişikliğinin yanı sıra DİSİAD dernek logosu da değişti. 
DİSİAD 8. Olağan Genel Kurulu, Ticaret Borsası konferans salonunda gerçekleşti.
 
Düzenlenen toplantıya DİSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, GÜNSİAD, DOGÜNKAD, Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici katıldı. 3 maddelik tüzük halinde divana sunulan değişiklik listesi kabul edildi. Divanın sunduğu maddelerde isim değişikliği, dernek logosu ve yurt dışında temsilcilik açılması oy birliği ile kabul edildi.
 
8. Olağan Genel Kurul toplantısında konuşan DİSİAD Başkanı Burç Baysal, havanın güzel ve güneşli olmasının önemli olmadığını dün aldıkları haberler ile daha güzel bir gün yaşadıklarını söyledi. Baysal, "Dün Şengal özgürleşti. Artık gülümseyecekler. Şengal dün itibari ile Şengallilerin soykırımının önlemi alındı diyebiliriz.
 
Diyarbakır'dan Şengal'e ve Şengal'i özgürleştirenlere selam gönderiyorum. Hemen yanı başımızdaki bu gelişmelere paralel içinde bulunduğumuz süreçle ilerlemesi yolunda iyi haberler aldığımızı izliyoruz. 17 Aralık'ta İmralı heyetinin ziyaretinden sonra yapılan açıklamalar gerçekten hepimiz için yüksek şekilde umut verici haberdir. Hükümet kanadından da olumlaştırıldığını duyunca tren gerçekten rayında gidiyor diyebiliriz. Ümidimiz gerçek anlamda yüksek güzel günler coğrafyamızı da kapsayacağı inancı hep içimizde oldu.
 
Hep beraber hep birlikte yapacaklarımızda yaşamın olması gereken özgürlüğe gideceği günlerin kısa sürede gelmesini temenni ediyorum. Tüm bunların yanında kentimizin isteği olan eşit yaşam koşulları kendi içindeki insanlara ve tüm farklılıklarına saygı gösterilmesi unutulmamalıdır. Bizi biz yapan özgürlüklere duyduğumuz saygıdır. Bunu bizlerin unutmaması lazım, bu ünvanı almak için her kesim bu konuyla ilgili bedel ödedi.
 
Özgürlükler şehrine yakışan bir harekette bulunmalıdır her yurttaşımız. Geçmişin yarattığı izleri silmek için bir birimize inançla bağlı olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Beraberce yoksulluğu artık yaşamamızın zamanı içerisindeyiz. Bundan ötürü farkı kapatmak için kurumlarımız içinde bulunduğumuz koşullara hazırlanmalıdır" dedi.
 
"DİSİAD GEÇMİŞİN VE BUGÜNKÜ KOŞULLARIN YÖNLERİNİ DEĞİŞTİRME TALEBİ İLE GENEL KURUL YAPTIK"
 
DİSİAD'ın bu konuda hem çağın içinde bulunmayı hem de geçmişin bugün ki koşullarına uymayan yönlerini değiştirme talebiyle Genel Kurul'a gittiklerini ifade eden Baysal, "İsim değişikliği yönündeki talebimiz politik bir açılım değildir. Tamamıyla felsefik bir yaklaşımdır. Kendi insanlarımızı içinde bulunduğumuz kurumlar içerisinde tartışılır duruma getirmemekti esas hedefimiz. Kendilerini öteki görmeme talebimiz kadına, emeğe ve saygılı bir iş örgütlenmesi olarak çevreye duyarlı hakkaniyet içerisinde ekonomik bir yaşam için DİSİAD hep eşitlikçi ve adil öncüsü olacaktır.
 
Yönetim kurulumuza da aslında DİSİAD içerisinde bulunan kadın üyelerimizi de aldık. Bu anlamda da kota falan koymadık. Logomuz konusunda bir değişiklik talebimiz oldu. Derneklerin logoları birbirlerine benzeşir şekilde. Logo ile yorum yapmak istesek birbirimizi ayırt edemeyiz. Yönetim kurulu üyelerimiz yoğun bir tempo ile çalıştı. Profesyonel destek aldık" diye konuştu.
 
DİSİAD, isim ve dernek logosunu yaptığı 8. Olağan Genel Kurul'da sunulan 3 maddelik tüzük ile değiştirdi.Mevcut yönetim, devam etti.
 
(AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT