1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Diş Tedavilerinde Çığır Açan Yöntem Zirkonyum Kaplama
Diş Tedavilerinde Çığır Açan Yöntem Zirkonyum Kaplama

Diş Tedavilerinde Çığır Açan Yöntem Zirkonyum Kaplama

Ağız ve diş sağlığı vücudumuzun dengesi açısından da çok önemli rol oynar. Dişlerde oluşan ve ilgilenilmeyen sorunlar, vücudumuzun genel dengesi üzerinde olumsuz etkiler oluşturarak, başkaca sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olurlar.

A+A-

Bu nedenle ağız ve diş konusundaki sorunlar için diş hekimi uzmanlığına gecikmeden başvurulması önemlidir. Genel sağlığımızı koruyabilmemiz ve yaşam kalitemizi yüksek standartlarda tutabilmemiz için diş sağlığını ihmal etmememiz gerekir.  Günlük yaşamımıza doğrudan etki eden birçok sağlık probleminin kaynağında ihmal edilmiş ve uzun süreler boyunca tedavi edilmemiş diş sorunları vardır.

Teknolojinin ve dolayısıyla bilimin her alanda çılgınca bir hızla yaşadığı gelişmeler, diş ve kaplama alanlarında da sürekli daha yeni tedavi yöntemlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Zirkonyum isimli metal, beyaz renkli olması avantajının yanı sıra, yüksek gerilim ve baskıya karşı yüksek direnç gösterebilmesiyle, diş kaplama alanında yeni bir çağın başlamasına sebep oldu. Uzun yıllardır diş kaplamaları konusunda en çok tercih edilen , görüntü ve renk uyumunun avantajıyla genel olarak ön dişlerde kullanılabiliyor, çiğnemenin oluşturduğu baskı ve gerilmelere fazla direnç gösteremediği için arka dişlerde tercih edilmiyordu. Zirkonyum kaplamanın yüksek dirence sahip olması ön ve arka dişlerde tercih edilen bir kaplama türü olmasına neden oluyor.

, diğer diş kaplama fiyatlarıyla karşılaştırıldığında oldukça makul oranlarla yansıtılıyor. Uzun kullanım süresi vad etmesi ve hepsinden önemlisi uzun bir ağız ve diş sağlığına sahip olunması dolayısıyla, diğer kaplama türlerinden daha fazla tercih ediliyorlar. Hızlı bir şekilde yaygınlaşan ve sürekli olarak daha fazla kişi tarafından tercih edilen zirkonyum, diş sağlığı sektöründe bir çığır açmış gibi görünüyor. Pek çok açıdan üstünlüğe sahip bu doğal metal, yan etkisi olmaması sebebiyle de uzmanlar tarafından öneriliyorlar.

Kişisel sağlığınızı doğru bir şekilde korumak için elbette öncelikli olarak diş bakımlarınızın düzenli bir şekilde yapılmasını öneriliyorsa da, kaçınılmaz bir şekilde diş sağlığı sorunlarıyla karşılaşılabiliyor. Bu durum çağımızın genel beslenme alışkanlıkları ve bazı genetik unsurlar sebebiyle de ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle ağız ve diş sağlığınızı en iyi ilk kontrolü kişinin kendisi tarafından yapılabilir. Diş problemleriyle karşılaşıldığında vakit geçirmeden uzmanlara başvurulması halinde, çağımın ilerlemiş tıp bilimi sayesinde çözümler üretilebiliyor ve daha başka bir çok sağlık sorununun ortaya çıkmasının önüne geçerek, daha kaliteli, daha sağlıklı ve daha verimli bir yaşam sürmeniz sağlanabiliyor.  Diş sorunlarını hafife alarak uzun süre önem vermeyen kişilerde bir çok sağlık sorunu ortaya çıkabildiği gibi, zaman içerisinde bu sorunların ilerleyerek çözümlerinin de zorlaşmasına neden olabiliyor. Diş sorunlarının ihmal edilmemesi gereken sağlık sorunlarından biri olduğu ve karşılaşıldığında mutlaka en kısa süre içerisinde uzmanlarına başvurulması gerektiğinin bir defa daha altını çizmek istiyoruz.

HABERE YORUM KAT