1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diş Hastanesi kalorifer bacası zehir saçıyor
Diş Hastanesi kalorifer bacası zehir saçıyor

Diş Hastanesi kalorifer bacası zehir saçıyor

Diyarbakır'da halkın sağlığıyla ilgili örnek kurum olması gereken Diş Hastanesi'nin bacasından çıkan kara dumanlar zehir saçıyor.

A+A-
Diyarbakır Diş Hastanesi bacasından çıkan dumanlar, çevre mahallelerde yangın olduğu görüntüsü uyandırırken, sağlık vermesi gereken kurumun kent havasını zehirlemesi vatandaşların tepkisini çekiyor.
 
Diyarbakır Diş Hastanesi bacasından çıkan kapkara dumanlar zehir saçıyor. Zehirli dumanın Diş Hastanesinin bacasından çıktığını görenler hayretler içinde kalıyorlar. Halkın sağlığıyla ilgili olarak örnek bir kurum olması gerekirken, çevreye böyle bir görüntü ve kirlilik saçmasıyla halkın sağlığından sorumlu kuruluşa hiç yakışmadığını belirten vatandaşlar, tedavi ve diğer konular için Hastaneye yaklaştıklarında baca dumanından korunmaları için ağız ve burunlarını kapattıklarını, hastane içerisine giresiye kadar kontrollü nefes aldıklarını belirttiler. Her şeyden öte bu durumun devletin sağlık veren kurumlarından birine yakışmadığını dile getiren vatandaşlar, "Vatandaşın sağlığını birinci derecede koruması gereken kurumların böylesi bir zehir saçıyor alması kabul edilir bir durum değildir" diye tepkilerini dile getiriyor.
 
Diyarbakır'da kaloriferlerin bilinçsizce yakıldığını dile getiren hasta ve yakınları, özellikle hastane bacasından yoğun dumanların çıkmaması için gereken tedbirlerin alınarak kentte örnek bir kuruluş olmasını dileyerek ilgililerden duyarlı olmalarını istediler. 

HABERE YORUM KAT