1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Diriliş Ertuğrul Avrupa Birliği yolunda
Diriliş Ertuğrul Avrupa Birliği yolunda

Diriliş Ertuğrul Avrupa Birliği yolunda

TRT’nin reyting rekoru dizisi Diriliş Ertuğrul, Avrupa Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen forumda Türkiye’yi temsil edecek.

A+A-

Avrupa Yayıncılar Birliği’nin geleneksel olarak düzenlediği forumda bu yıl 13-14 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde ve Kalkschevne Sanat Galerisi’nde düzenlenecek.

Bu yıl 10. su düzenlenecek foruma AB üyesi olan Almanya’dan ZDF ve DASERSTE, İtalya’dan RAİ, İspanya’dan RTVE, İsviçre’den RTS, Belçika’dan EEN, Norveç’ten NRK, İrlanda’dan TRE2, Fillandiya’dan YLE gibi Avrupa’nın sayılı kanalları katılacak. Türkiye’yi ise TRT ve Diriliş Ertuğrul Dizisi temsil edecek.


DİRİLİŞ ERTUĞRUL'A AVRUPA İLGİSİ


İki gün sürecek olan forumda yaratıcılık, içerik zenginleştirme ve dizilerin AB ülkeleri arasında satışıyla ilgili etkinlikler düzenlenecek. Forumda Türkiye’yi temsil edecek olan Diriliş Ertuğrul Dizisi’nin önümüzde ki yayın döneminde Avrupa’nın önemli kanallarında yayınlanması bekleniyor.

Geçtiğimiz sezon yayınlandığı ilk bölümünden itibaren reytinglerde ve sosyal medyada zirveye oturan Diriliş Ertuğrul Dizisi, Türkiye kadar yurt dışında da büyük ilgi görmüştü. Diriliş Ertuğrul Dizisi, dünya çapında televizyon ve programların sosyal medya analizini yapan uluslararası thewit.com sitesince tüm dünyada en çok konuşulan 10 televizyon programı arasında gösterilmişti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler