1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Diriliş Ertuğrul 33. bölüm
Diriliş Ertuğrul 33. bölüm

Diriliş Ertuğrul 33. bölüm

Diriliş Ertuğrul 33. bölüm fragmanı. Diriliş Ertuğrul 33. bölümde neler olacak? Diriliş 33. bölüm fragmanında Ertuğrul, Hamza'nın elinden nasıl kurtulacak?

A+A-

Dirişil Ertuğrul'da yeniden nefesler tutuldu. Oba iyiden iyiye karışmaya başladı. En son bölümde Ertuğrul, Hamza'nın eline düştü. Noyan, ise hain planlarını uygulamaya devam ediyor. Obada bir iç savaş çıkarmak için ajanlarını kullanıyor.


Hayme Ana'nın suskunluğunu bozup her şeye 'Evet' demeyi ne zaman bırakacağı merak ediliyor. Ertuğrul ise hayalleri uğruna mücadeleye devam ederek "Gün gelecek boyumuzun tan gazı bütün cihana yayılacak adalet göklerde dalgalanacak." diyor. 


Diriliş “Ertuğrul” dizisi hikayesi


13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071’de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu.

Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul’un hikayesinde gizliydi. Ertuğrul’un, İbn-i Arabi’den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti.

Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz. Diriliş “Ertuğrul” aynı zamanda bugünün hikayesi… 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler