1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diriliş Derneği Yenişehir İlçe Başkanlığı’na Kartal getirildi
Diriliş Derneği Yenişehir İlçe Başkanlığı’na Kartal getirildi

Diriliş Derneği Yenişehir İlçe Başkanlığı’na Kartal getirildi

Merkezi Ankara’da bulunan Diriliş Derneği il başkanlıklarının yanı sıra ilçe başkanlıklarını da oluşturmaya başladı.

A+A-

Diyarbakır’da yaptıkları faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Diriliş Derneği İl Başkanlığı Yenişehir İlçe Başkanlığı’nı da oluşturdu, başkanlık koltuğuna da İlhan Kartal getirildi. 
 
Diyarbakır’da kurulduğu günden bu yana yaptıkları başarılı çalışmalarla isminden sıkça söz ettiren Diriliş Derneği ilçe başkanlıklarını da oluşturmaya başladı.

 

Diyarbakır’da ilçe başkanlıklarını oluşturmaya devam eden Diriliş Derneği Yenişehir İlçe Başkanlığı’nı da oluşturdu. Başkanlık koltuğuna da Diyarbakırlı iş adamı İlhan Kartal getirildi. 


Türkiye geneli 8 bölgede il başkanlığı, 17 tane de ilçe başkanlığı oluşturduklarını belirten Diriliş başkanları Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge başkanı  ve Diyarbakır İl Başkanı Fatma Coşar, “Derneğimiz bünyesinde Diyarbakır’ın yanı sıra 8 bölge il başkanlığı, 17 ilçe başkanlığı oluşturuldu. Amacımız devletimiz ve halkımızın yanında olmak, mazlumun kimsesizin sesi olmaktır. Vizyonumuz Osmanlı tarihinde kalan Osmanlı’nın örf ve adetlerini kültürünü ahlakını İslami şartlar altında yeni nesilerimize yeniden yaşatmak. Bu vesileyle Yenişehir İlçe Başkanlığı’mızı da oluşturduk. Başkanlığa Diyarbakır’da sevilen simalar arasında yer alan işadamı arkadaşımız İlhan Kartal’ı getirdik. Kendisine hayırlı olmasını temenni ederim” dedi. 


Hızlı bir şekilde il ve ilçe başkanlıklarını açacaklarını da sözlerine ekleyen Coşar, “Hızlı süratle il ve ilçe başkanlıklarımıza değerli arkadaşlarımızı atamalarını yapıyoruz. Bayrak vatan sevgisi olmayan hiç kimse yanımızda yer  alamaz. Projelerle geliyoruz çok güzel bir ekip çalışması yapmaktayız. Değerli  Yenişehir Diriliş Başkanımız Sayın İlhan Kartal  çalışkan dürüst  devletine bağlı bir kişiliğe sahiptir. Bundan böyle değerli  arkadaşımız dava adamı İlhan beyle çalışacağız güzel hizmetlere imza atacağız” diye konuştu. 


Diriliş Derneği adı altında Diyarbakır adına güzel çalışmalar yapacaklarını belirten Yenişehir İlçe Başkanı İlhan Kartal ise, “Böylesi onurlu bir görevi bana layık gördükleri için çok sevinçliyim. Böylesi güzel bir görevi bana layık gören değerli Genel Başkanım Sayın Hasan Türksel’e ve Diriliş Başkanları Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge başkanı  ve Diyarbakır İl Başkanı sayın Fatma Coşar’hanımefendiye teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle güzel çalışmalar yapacağız el birliği ile  amacımız hizmet olacak kapımız herkese açıktır  el birliği ile ülkemiz ve milletimiz için ne gerekiyorsa yapacağız bu hizmet gönül işidir sözde değil özde çalışacağız” dedi. 


İlhan Kartal kimdir? 


1979 yılında Diyarbakır’da doğan İlhan Kartal, evli ve 3 çocuk sahibi. Üniversite mezunu olan İlhan Kartal Ticaretle uğraşarak geçimini sağlıyor. 

 

HABERE YORUM KAT