1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diriliş Derneği Ergani İlçesi Cihat Kaya’ya emanet
Diriliş Derneği Ergani İlçesi Cihat Kaya’ya emanet

Diriliş Derneği Ergani İlçesi Cihat Kaya’ya emanet

Merkezi Ankara’da bulunan Diriliş Derneği il başkanlıklarının yanı sıra ilçe başkanlıklarını da oluşturulmaya devam ediyor.

A+A-

Diriliş Derneği İl Başkanlığı Ergani İlçe Başkanlığı’nı da oluşturdu, başkanlık koltuğuna ise Cihat Kaya getirildi. 


Türkiye’de bir çok bölge ve ilçede başkanlıklar oluşturan ve kısa süre içerisinde yaptıkları çalışmalarla adından söz ettiren Diriliş Derneği Diyarbakır ilçe başkanlıklarını oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Yenişehir İlçe Başkanlığını oluşturan Dernek bukez Ergani ilçe başkanlığını oluşturdu.

 

Ergani ilçe başkanlığına Ergani halkı tarafından sevilen 38 yaşında evli ve 4 çocuk babası siyasetle uğraşan Cihat Kaya getirildi. 


Diriliş Derneği adı altında Ergani adına güzel çalışmalar yapacaklarını belirten Diriliş Derneği Ergani İlçe Başkanı Cahit Kaya, “Bana bu onurlu görevi vermelerin beni çok sevindirdi. Erganimize güzel hizmetler yapacağız. Ergani’ye hizmet bana şereftir. Halkımız çok güzel insanlardır asla şiddetten yana değil güzellikten yanadır. Bizlerde halkımız için sözde değil özde çalışacağız halkımızın yanında olacağız halkımızın sorunlarını çözümümü için elimizden geleni yapacağız tabela derneği asla olmayacağız bir ekip kuracağız yoksulun yardıma muhtaç hastalarımızın yanlarında olacağız elimizden geleni yapmaya çalışacağız” diye konuştu. 


Böyle onurlu bir görevi kendisine layık gören herkese teşekkür ettiğini de sözlerine ekleyen Kaya, “Bana bu önemli görevi veren Diriliş Genel Başkanı Sayın Hasan Türksel’beye ve Diriliş Başkanları Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge ve Diyarbakır İl Başkanı Fatma Coşar hanımefendiye de sonsuz teşekkür ediyorum. Halkımızın sesi olacağız lafla değil icraatlarımızla geleceğiz reklam vs derdine düşmeyeceğiz devletimizin yanında olacağız el birliği ile güzel hizmetlere imza atacağız tüm STK’ları ve daire müdürlerini ziyaret edeceğiz.

 

Yapacağımız hizmetler Allah için olacaktır artık yeter halkımız huzur istiyor teröre destek kimse vermiyor analarımız ve bacılarımız dul kaldılar binlerce yetim çocuklarımız oldu binlerce askerimiz polisimiz şehit oldu binlerce vatandaşımız acımasızca öldürüldü ne kazanıldı hep kaybedildi biz insanca yaşamak istiyoruz artık yeter halkımızı seviyoruz Allah devletimizin eksikliğini vermesin. Devamlı mazlumunun sesi olacağız” dedi. 
 
Tüm il ve ilçe başkanlıklarını hızlı bir şekilde oluşturmaya devam ettiklerini belirten Diriliş Başkanları Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge ve Diyarbakır İl Başkanı Fatma Coşar ise, “Tüm il ve ilçe teşkilatlarımızı hızla başkanlıkları atıyoruz. Sayın Cihat Kaya bey arkadaşımızda bir değerdir güzel bir çevresi vardır. Ergani ilçemizde halk tarafından sevilen bir kişiliğe sahiptir güzel hizmetler yapacağına inancımız tamdır. İnançlı insanlarla davamıza gönül veren insanlarla yola çıktık. Allah hayırlı etsin. Gün geçtikçe büyüyoruz güzel hizmetlerle halkımızın ve devletimizin yanında olacağız Allah’ın izniyle hayırlı olsun Cihat Kaya bey kardeşimize” dedi 

 

HABERE YORUM KAT