1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diriliş Başkanlarından İHA'ya ziyaret
Diriliş Başkanlarından İHA'ya ziyaret

Diriliş Başkanlarından İHA'ya ziyaret

DİYARBAKIR- Diriliş Başkanları Genel Başkan Yardımcısı Suat Çağlayan, İhlas Haber Ajansı (İHA) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nü ziyaretinde yaptığı açıklamada Sivil Toplum Kuruluşları’na (STK) duyarlılık çağrısında bulundu.

A+A-

Çağlayan, “Elimizde bir vatan, bir de vatan hainleri kaldı. Bütün STK’ları duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi. 

İHA Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Diriliş Başkanları Genel Başkan Yardımcısı Suat Çağlayan, derneklerinin fikir ve düşünce kuruluşu olduğunu söyledi.

İHA Diyarbakır Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu’na çalışmaları hakkında bilgi veren Suat Çağlayan, “Diriliş Başkanları bir fikir, düşünce kulübüdür.

Tamamen akademisyenler, işadamları ve esnaftan oluşan bir topluluk. Ama devletine bağlı, vatanını, bayrağını seven, Cumhurbaşkanına bağlı bir STK’yız. Tüzüğümüz Osmanlı yani ecdadımızı tanımak, bunun yanında yeni anayasa, başkanlık sistemi, kısacası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gittiği yolu yolumuz bilir ve bu bağlamda çalışan bir topluluğuz. Şu an Türkiye’nin yaklaşık 70 ilinde il başkanlıkları kuruldu, 150 üzerinde ilçede teşkilatlanma yaptık. Dünya genelinde 18 ülkede teşkilatlarımızı kurduk. Diyarbakır olarak da inşallah büyük projelere imza atacağız” dedi.

STK’LARA DUYARLILIK ÇAĞRISI

Diriliş Başkanları Genel Başkan Yardımcısı Suat Çağlayan, bütün STK’lara duyarlı olmaları konusunda çağrıda bulundu. Çağlayan, “Bölge sendikaları ile birlikte hareket edeceğiz. Bize yakın olan herkes kardeşimizdir. Elimizde bir vatan, bir de vatan hainleri kaldı.

Dolayısıyla bütün STK’ları duyarlı olmaya çağırıyoruz. Devlet bir tane devlettir, biz de ona sahip çıkmak istiyoruz. Devletimizi karşımıza almayan, devletin yanında olan bir derneğiz” şeklinde konuştu.

(İHA-AKK-FD-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT