1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dipfud kayyum için adaylığını açıkladı
Dipfud kayyum için adaylığını açıkladı

Dipfud kayyum için adaylığını açıkladı

Bilindiği gibi 8 Eylül'de DESOB toplantı salonunda yapılan son toplantıda yönetime aday kimse çıkmadığı için Diyarbakırspor Kulübü kayyuma kalmıştı.

A+A-

Divan başkanı ve katip üyeler salondaki delegasyon tarafından tanınmadığı için eski yönetim ve delegeler arasında sert tartışmalar yaşanmıştı. 10 gün sonra dernekler il müdürlüğü gerekli belgeleri 1. Sulh Mahkemesine göndermiş.

Divan başkanı Av. Veysi Alphan da 18 Eylül Cuma günü 1. Sulh Mahkemesine mahkeme dosyası açtırmıştır. Bu bilgiler ışığında DİPFUD başkanı Ramazan Kahramaner de yönetici arkadaşları ile görüşerek Diyarbakırspor'un sahipsiz kalmaması, kapanmaması için gerekli başvuruyu 1. Sulh Mahkemesine yapmış ve bunu da divan başkanı Av. Veysi Alphan ile paylaşmıştır. Avukat Veysi Alphan ise bir gün sonra yerel basında çıkan açıklamalarında 'şu ana kadar mahkeme veya savcılığa kayyum için hiçbir başvuru yapılmadığından bu durumu aşmak için Süleyman Gökalp adıne resmi başvuruda bulunduğunu' söylemiş, halbuki Başkan Ramazan Kahramaner Avukat Veysi Alphan'a aday olduğunu söylediği için onun da ismini verebilirdi. Başkan Ramazan Kahramaner de bu durumu ve gelişmeleri şöyle açıkladı.

Avukat Veysi Alphan divan başkanlığı görevinde tarafsızlık ve adaletli davranışına gölge düşürmüştür. Süleyman Gökalp tabii ki aday olabilir ama benim adaylığımı da açıklayabilirdi, duyurabilirdi. Kaldı ki Süleyman Gökalp istifa eden bir yöneticidir. Bu demektir ki 8 Eylüldeki DESOB'taki Diyarbakırspor kongresinde divana karşı çıkan DİPFUD üyeleri yüzde yüz haklı çıkmışlardır.

Şayet mahkeme kararı ile kayyum başkanlığına atanır isem en kısa zamanda DİPFUD yöneticilerim ile gerekli olan acil çözülmesi gereken sorunları çözecek, teknik direktör sorununu, kulübün iaşe sorununu, deplasmanlara çok rahatça gidebilme sorununu çözeceğiz. Kulübü yönetebilecek bir yönetim kadrosunu gündemimize alacak en kısa zamanda kongreye götürmeye çalışacağız. Bu gelecek yeni yönetime önerilerimiz şu şekilde olacak.

1-Yeni yönetim kurulunun oluşturulması için en kısa zamanda gerekli çalışmalar yapılacaktır.
2-Para sorunu, borçları silme kampanyası, futbolcuların transfer peşinatı, personele aylıklarının hemen ödenmesi konusunda gerekli girişimlerde bulunmak.
3-Transfer yasağının kaldırılması konusunda çaba göstermek.
4-Altyapının yeniden dizayn edilmesi.
5-Yeni bir otobüsün tahsisi için girişimlerde bulunmak.

Kısacası şimdilik projelerimiz bu şekilde, bunları sağlayabilecek, yönetebilecek 30 yıllık hem profesyonel futbol oynamışlığımız hem de yöneticilik tecrübesine sahibiz.

Şimdiden eski yöneticilerimizden, taraftarlarımızdan, basınımızdan, sivil toplum örgütlerimizden ve spor taban birliklerimizden sağduyu ve ilgi bekliyoruz.

DİPFUD Başkanı Ramazan Kahramaner