1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dini Kültür Merkezi’nin inşaatı sürüyor
Dini Kültür Merkezi’nin inşaatı sürüyor

Dini Kültür Merkezi’nin inşaatı sürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından 1214 metrekarelik alanda inşaatına başlanan ve 1 milyon 213 bin liraya mal olacak Dini Kültür Merkezi’nin ekim ayında tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından mart ayında temeli atılan Dini Kültür Merkezi’nin inşaat çalışmaları sürüyor.

1 milyon 213 bin 900 liraya mal olacak merkezde, kadın ve erkek taziye evi, yemekhane, misafirhane, mescit ve idari alanlar yapılıyor. Dört kattan oluşan merkez, kadın ve erkek din alimleri yetiştirilmesi için inşa ediliyor. Çalışmaların yılsonuna doğru tamamlanmasıyla hizmete girecek olan Dini Kültür Merkezi, hizmete açılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, belediyenin yapmış olduğu 2015 yatırımlarından birisinin de  Dini Kültür Merkezi  olduğunu belirterek, “İhale bedeli 1.213.900 TL olan ve mart ayında başlayan inşaat çalışmasını ekim ayının sonlarına doğru tamamlamayı hedefliyoruz.  Alanın toplamı 1241 metrekare, inşaat alanı ise 840 metrekaredir.” dedi.

Din alimlerinin kılavuzu olacak

Dini Kültür Merkezi’ni din alimlerinin kullanacağını ve burada din alimlerinin yetiştirileceğini kaydeden Sevinç, önümüzdeki yıllarda bu merkezin bölgede din alimlerinin çalışmalarına kılavuzluk edecek bir merkez olarak da hayata geçeceğini söyledi. Sevinç, benzer çalışmaların diğer ilçelerde de devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler