1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dinar'dan Andok Dağı Zirvesinde bulunan türbeye ziyaret
Dinar'dan Andok Dağı Zirvesinde bulunan türbeye ziyaret

Dinar'dan Andok Dağı Zirvesinde bulunan türbeye ziyaret

Kulp Belediyesi eş Başkanı Metin DİNAR ile Meclis üyeleri 2838 metre yüksekliğindeki Andok dağının zirvesinde bulunan Şeyh Muhammed türbesini ziyaret etti.

A+A-

Her yıl düzenli olarak 26 Temmuzu 27 Temmuza bağlayan gece de ziyaret edilen Andok dağı ziyaretine çeşitli il,ilçe ve köylerden gelen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Eş Başkan Dinar,Meclis üyeleri ve beraberindekiler 3-3,5 saaitlik tırmanıştan sonra 2838 metre yüksekliğinde bulunan Andok Dağı zirvesine ulaştılar.Eş Başkan DİNAR zirvede bulunan vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti.

DİNAR “ Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en yüksek dağı ünvanına sahip olan ve Kulp İlçe sınırlarında bulunan Andok dağı(2838m) zirvesine ulaşmak için yaklaşık 3-3,5 saatlik tırmanışımızdan sonra ulaştık.Ziyaret için gelen vatandaşlarımızla bu atmosferi yaşamamız ve buradaki maneviyat,bu zorlu yürüyüşün verdiği yorgunluğu gölgede bıraktı.Andok Dağı ziyareti her yıl 26 Temmuzu 27 Temmuza bağlayan gece düzenlenip,güneşin doğuşuyla Şeyh Muhammed türbesi ziyaret edilir.Dualar edilir,kurbanlar kesilir.Buradaki coşku ve maneviyatı herkes tatmalıdır diye düşünüyorum” dedi.

Eş başkan DİNAR ve beraberindekiler,yaktıkları ateşin etrafında oturup sohbet eden,şarkılar söyleyen,halaylar çeken ziyaretçilere katıldı.Güneşin doğuşu hep birlikte izlendikten sonra Şeyh Muhammed türbesi ziyaret edilerek dualar edildi.

Eş Başkan Dinar ve beraberindekiler türbe ziyaretinden sonra Alaca Mahalle sakinlerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini ileterek oradan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT