1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dinar yeni mezarlık çalışmalarını yerinde inceledi
Dinar yeni mezarlık çalışmalarını yerinde inceledi

Dinar yeni mezarlık çalışmalarını yerinde inceledi

Kulp Belediyesi Eş Başkanı Metin DİNAR Yeşilköy mahallesinde bulunan Devlet hastanesi ile Spor salonunun arasındaki alanda yapımı devam eden yeni mezarlık çalışmalarını yerinde inceledi.

A+A-

Kulp Belediyesi;Merkez Eski mahallesinde bulunan Merkez mezarlığında çok az yer kalması nedeniyle,Yeşilköy mahallesinde bulunan Devlet hastanesi ile spor salonun arasında kalan alanda başlatmış olduğu yeni mezarlık çalışmalarını hızlandırdı.Mezarlık çalışmalarını yerinde inceleyen Kulp Belediyesi Eş başkanı Metin DİNAR ilk ağacı dikerek konu ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi.

DİNAR “Mevcut Merkez mezarlığında çok az yer kalması nedeniyle,bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için çalışmalarımızı hızlandırdık.Yirmi Bin metre kare (20.000 m2) alanı Yeni mezarlık için düzenledik.Mezarlık alanın düzenlenmesi ve etrafının tel örgülülerle çevrilmesinden sonra ağaçlandırma çalışmalarına başladık.Çok kısa sürede Yeni mezarlık çalışmalarımız bitecektir” dedi.


    Daha sonra Eş Başkan DİNAR, Merkez Eski mahallesinde bulunan mezarlıkların etrafındaki duvarların yapımı ve yeni tel örgülerle çevrilmesi işini inceleyerek çalışanlardan konu ile ilgili bilgi aldı. 

 

HABERE YORUM KAT