1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dinar muhtarlarla bir araya geldi
Dinar muhtarlarla bir araya geldi

Dinar muhtarlarla bir araya geldi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi Eşbaşkanı Metin Dinar, 57 mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenledi.

A+A-

Kulp Belediyesi'ne ait çok amaçlı salonda düzenlenen toplantıya Dinar ve mahalle muhtarları katıldı.

Dinar, seçimden sonra 3. defa bir araya geldiklerini belirterek, toplantıların sık sık devam edeceğini söyledi. Dinar, "Biz her konuda şeffaf olacağımızı söyledik ve bunu pratiğimizle ortaya koymak için buradayız.

Yönetimi devir aldığımızdan beri 530 bin lira piyasa borcu ve 128 bin lira personel borcunu ödedik. Personel maaş ve alacakları zamanında ve düzenli bir şekilde ödenmektedir. Piyasa borcumuz bulunmamaktadır.

Kurumlara ait borçlar ve kesintiler ise her ay düzenli olarak ödenmektedir. Yol çalışmaları için 48 mahalleye iş makineleri ve personel gönderdik. Büyükşehir birimleriyle su ve kanal taleplerinizi görüşüp çözümlemeye çalıştık. Yeni bir çöp arabasının alımı için parayı yatırdık ve en kısa sürede hizmete konulacaktır. Yeni bir adet greyder ve ekskavatör alımı için iller bankasına 1 milyon lira kredi başvurusunda bulunduk. 1 adet silindir, 1 adet TIR, 1 adet su tankeri alımı için piyasa araştırmasını yapıyoruz.

En kısa sürede bu araçları mevcut araç filomuza katarak hizmete sunacağız. Sizlerden isteğimiz kendi mahallerinize ait aciliyet gerektiren işleri dilekçelerle kurumumuza sunmanızdır. Bütün işleri bir anda çözümlememiz mümkün değildir.

Şunu bilmeniz gerekir ki adaletli ve eşitlikçi bir yönetim olgumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Son olarak şunu da belirtmeliyim ki 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için Selahattin Demirtaş'a destek sunup bu bağlamda çalışmanızdır. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim" dedi.

Toplantı karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.


(MT-YRT-AŞ-Y)

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT