1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİKO’dan Vakıflar ve belediyeye duyarlılık çağrısı
DİKO’dan Vakıflar ve belediyeye duyarlılık çağrısı

DİKO’dan Vakıflar ve belediyeye duyarlılık çağrısı

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası (DİKO) Başkanı Mustafa Akkul, birkaç aydan bu yana çatışmalar yüzünden büyük sıkıntıya giren Sur bölgesindeki Vakıflar Bölge Müdürlüğü kiracıları olan işyerlerine yıllık zam uygulamasını bu yıl ertelemesini istedi.

A+A-

 Akkul, ruhsatı olmayanlara da belediyenin ücretsiz ruhsat vermesi çağrısı yaptı.
Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası (DİKO) Başkanı Mustafa Akkul, hem Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne hem de Sur ilçe belediyesine, Sur bölgesindeki esnaflarla ilgili olarak duyarlılık çağrısında bulundu.
 
Sur esnafına yardım ve kolaylık


Sur esnafının çatışmalardan olumsuz etkilendiğini ve büyük sıkıntıya girdiklerini anlatan DİKO Başkanı Akkul, çatışmalardan etkilenen başta Sur ilçesindeki esnaf olmak üzere etkilenen yerlerle ilgili bir dizi yardım ve kolaylıklar yapılması konusunda DİKO olarak çalışma yürüttüklerini kaydetti.
 
Vakıflar ve belediyeye çağrı


Bu konuda açıklamalarda bulunan DİKO başkanı Mustafa Akkul; böylesi durumlarda bütün toplumun dayanışma ve yardımlaşma içerisinde bulunması gerektiğini belirterek, “Sur esnafımızın çoğu vakıf kiracısı. Başta Vakıflar Bölge Müdürlüğü olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarımızın duyarlılık göstererek, insanlarımıza yardımcı olmaları gerekmektedir. Vakıflar Bölge Müdürlüğü kira konusunda, belediyeler ruhsat konusunda, bankalar alacak ve kredi konusunda duyarlık göstermeleri gerektiğine inanıyoruz. Bu toplumsal dayanışmanın da bir gereğidir. Halkımız da basta Sur ilçemiz olmak üzere mağdur olan esnaflarımızdan alışveriş yapmaları için de çağrı yapıyoruz. Bütün kentimiz bugünlerde kenetlenmelidir” dedi.
 
“Girişimlerimiz sürüyor”


DİKO Başkanı Mustafa Akkul; kuyumcu esnafı olarak ta mağdur olan üye ve esnafları için de girişimlerinin sürdüğünü, süreçte bir dizi çalışma ve kampanya başlatacaklarını da duyurdu.
 
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler