1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİKKO Diyarbakır'ı temsil etti
DİKKO Diyarbakır'ı temsil etti

DİKKO Diyarbakır'ı temsil etti

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odasına (DİKKO) bağlı 70 esnaf Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarına katılarak Diyarbakır'ı temsil etti.

A+A-

Kürt kahvesi ve kadayıf ikram edilen Diyarbakır Standı Dohok ve Erbil kentlerinden yoğun ilgi gördü. Gaziantep Valisi Erdal Ata, Dohok Kuyumcular Başkanı Şıh Abdülselam başta olmak üzere bölgenin önemli birçok önemli toptancısı Diyarbakır standında Diyarbakır'da imal edilen ürünleri inceledi.

Gaziantep Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarında konuşanDiyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası (DİKKO) Başkanı Mustafa Akkul, Yurt içi ve Yurt dışında Diyarbakır'da kendi imalatlarımız olan ürünleri tanıtmaya devam ettiklerini belirterek, “Fuarlarla hem ürünlerimizi hem kentimizi tanıtımını en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz.2010 yılından buyana Esnaf odası olarak Diyarbakır adına ilimizi temsil eden tek odayız.Kuyumcular odası olarak bu konuda çok iyi yol aldık. italya, Dubai, Tayland, ve Ukrayna'da altın takılarımızı tanıttık.2014 Fuar sezonuyla birlikte Erbil ve Almanya'nın başkenti Berlin'de kentimize yakışır büyük bir stand açmayı hedefliyoruz'' dedi.

HABERE YORUM KAT