1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Dikkatim dağıldı vuramadım’
‘Dikkatim dağıldı vuramadım’

‘Dikkatim dağıldı vuramadım’

Diyarbakır’da Baro Başkanı Tahir Elçi’nin katledildiği olayda koşan saldırganı vuramayan polis memuru konuştu.

A+A-

Çatışmaya giren polis memuru, “Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi. Ayrıca kameralara takılan saldırgan Mahsum Gürkan’ın, okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuduğu ortaya çıktı
 
 
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin katledilmesinden kısa süre önce polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur’u şehit eden ve Elçi’nin basın açıklamasında bulunduğu sokağa kaçan saldırganla çatışan 4 polisin de ifadeleri alındı. Habertürk’te yer alan habere göre, Güvenlik Şube’de görev yapan ve kimliği gizli tutulan bir polis, “Silah sesi geldikten sonra ne olduğunu anlayamadım. Önce kaçan kişiyi fark etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi.


 “Ateş ettim fakat…”


Diğer polis memuruysa, “Ateş ettim ancak vurup vurmadığım konusunda emin değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım” diye konuştu. Görüntülerde deşifre olan polis memurlarının başka illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi.


Anaokulu öğretmeni çıktı!


Öte yandan Vatan’ın haberine göre, kameralara takılan saldırgan Mahsum Gürkan’ın, okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuduğu belirtildi.  2014’te Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği’ni kazanan Mahsum Gürkan bu yılın başında 2. sınıf için Dicle Üniversitesi’nin aynı bölümüne yatay geçiş yapmış. Sınıf arkadaşları Gürkan’ın derslere devamlılık göstermediğini ifade etti. Ancak geçen hafta derslere girdiği öğrenildi.
 

HABERE YORUM KAT