1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dikkat bu ev çökebilir
Dikkat bu ev çökebilir

Dikkat bu ev çökebilir

Diyarbakır'ın merkez ilçesi Kayapınar'a bağlı Beşyüzevler Mahallesi'nde 4'ü çocuk 7 kişilik Aydemir ailesinin yaşadığı afet evlerine ait yapı çökmek üzere.

A+A-

Diyarbakır'ın merkez ilçesi Kayapınar'a bağlı Beşyüzevler Mahallesi'nde 4'ü çocuk 7 kişilik Aydemir ailesinin yaşadığı ev her an büyük bir faciaya yol açabilir.

Devlet tarafından afetzedeler için yapılan Şanlıurfa yolu üzerindeki Beşyüzevler Mahallesi'nde bulunan evi maddi imkansızlıkardan dolayı onaramayan Aydemir ailesi yetkililerden yardım bekliyor.

Evin kayınbabasına ait olduğunu ,kayınbabası öldükten sonra eşi,kaynanası ve 4 çocuğuyla beraber burada yaşadığını belirten Methiye Aydemir,daha önce devlet kurumları ve belediyelere başvurmalarına rağmen sonuç alamadıklarını söyledi.

ARABA GEÇİNCE ÇÖKTÜ SANIYORUZ
Evin duvarlarında büyük çatlaklar oluştuğunu, bazı bölümlerin çöktüğünü belirten Aydemir,”Yıllardır bu evde yaşıyoruz. Ev bize kayınbabamdan kaldı. Kaynanam,eşim ve 4 çocuğumuzla beraber yaşıyoruz. Her an başımıza çökebilir.Bu korkudan dolayı geceleri uyuyamıyoruz. Evimiz ana caddeye çok yakın.Araçlar geçtiğinde ev sallanıyor.Biz de ev çöktü çökecek diye çaresiz şekilde panik halinde yaşıyoruz. Eşim inşaatlarda gündelikçi olarak çalışıyor. Evi onaracak ya da yenisini alacak paramız yok. Defalarca durumu kurumlara bildirdik. Maalesef bizi ölüme terk etmişler. Hiçbir şekilde ilgilenmediler. Kış geliyor, yağışlar artacak. Bu durumda nereye gidebiliriz?.Devletten ve belediyelerden yardım bekliyoruz.” diye konuştu.