1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dikilen ayakları ile doktorunu ziyaret etti
Dikilen ayakları ile doktorunu ziyaret etti

Dikilen ayakları ile doktorunu ziyaret etti

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Şenay Yakışıklı, 3 ay önce karşıdan karşıya geçerken bir TIR'ın tekerlekleri altında kalma sonucu iki ayağı ve bir kolu ezildi.

A+A-
Ayakları 3 ameliyatla yerine dikilen genç üniversite öğrencisi, doktoru Prof. Dr. Serdar Necmioğlu'nu ziyaret etti. Yakışıklı ailesinin 22 yaşındaki kızları Şenay, 3 ay önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle bir kolunu ve ayaklarını kaybetme riski ile karşı karşıya geldi. 

Kızlarının kolunun ve ayaklarının kesilme tehlikesi altında olduğunu öğrenen aile, Memorial Diyarbakır Hastanesi'ne başvurdu. Burada hemen ameliyata alınan Şenay Yakışıklı'nın kolu ve her iki ayağı, Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serdar Necmioğlu ve ekibi tarafından yaklaşık 4 saat süren operasyonla yerine dikildi. 20 günlük bir tedaviden sonra taburcu edilen ve yeniden yürümeye başlayan Şenay Yakışıklı, ameliyatını gerçekleştiren doktorunu ziyaret etti.

“KENDİMİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM”

Diyarbakır'da gittiği ilk hastanede doktorların, kolun ve ayakların kurtulma ihtimalinin çok zayıf olduğunu söylediklerini belirten Şenay Yakışıklı, "Kazayı geçirdiğim anda tam olarak ne olduğunu anlayamamıştım ve sonra yavaş yavaş acıyı hissetmeye başladım. O an öleceğimi zannettim. Aileme sağ kolumu ve ayaklarımı kaybetme riskim olduğu söylenmiş. Memorial Diyarbakır Hastanesi'nde yapılan ameliyat ile sağlığıma yeniden kavuştum. Yürüyebiliyorum ve kolumu da kullanabiliyorum. Bu büyük kaza sonrası sağlıklı bir şekilde yaşantımı devam ettirebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum” diye konuştu.

“HAYATINI ESKİSİ GİBİ YAŞAYACAK”

Şenay Yakışıklı'nın ameliyatı gerçekleştiren Memorial Diyarbakır Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Serdar Necmioğlu, hastanın iki ayağını ve kolunu kaybetme riski vardı. Ancak bize getirildiğinde damarları ve sinirleri işlevini tamamen kaybetmemişti. Kırılan kemikleri ve yırtılan dokuları toparladık. Tendon, damar ve kemikler iyileştikten sonra da vücuttan alınan parçalar ile yaralı olan bölgeleri tedavi ettik. Bu durumdaki hastaların genellikle uzuvlarını kaybettiklerini biliyoruz. Neyse ki doğru ve etkin hastane şartları, ameliyatta başarı şansını artırıyor. İki ayağı ve kolu kurtulan hastamız tam olarak sağlığına kavuştu ve bundan sonraki yaşamını da rahatlıkla eskisi gibi sürdürecek” ifadelerini kullandı.

(ÜN-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT