1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİKENT: ‘’Demokrasiye yapılan bir saldırıdır’’
DİKENT: ‘’Demokrasiye yapılan bir saldırıdır’’

DİKENT: ‘’Demokrasiye yapılan bir saldırıdır’’

Diyarbakır Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği (DİKENT) Başkanı Mehmet Ali Elbey, 15 Temmuz günü gerçekleştirilen darbe girişimini sert bir dille kınadı.

A+A-

Darbe girişiminin ilk gününden bu yana tepkilerini ortaya koyduklarını ifade eden Elbey, Darbe girişimini demokrasiye karşı yapılan bir saldırı olarak niteledi.

Elbey, şöyle dedi: 15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Diyarbakır Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Halkın birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur." dedi.

YÜREKTEN KUTLUYORUZ

Demokrasiye darbe vurmak isteyenlere karşı siyasi partilerin ve liderlerinin duruşunun takdire şayan olduğunu belirten Elbey, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımızı, Meclis Başkanımızı, Başbakanımızı ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.

Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, Meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta emniyet görevlilerimize ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT