1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİKENT Başkanı Elbey, saldırıyı sert dille kınadı
DİKENT Başkanı Elbey, saldırıyı sert dille kınadı

DİKENT Başkanı Elbey, saldırıyı sert dille kınadı

Diyarbakır Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği (DİKENT) Başkanı Mehmet Ali Elbey, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin, basın açıklaması yaptığı sırada bir suikast yoluyla katledilmesini şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini ifade ederek, barış

A+A-

“HİÇ BİR İNSAN BAŞKA BİRİSİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMEMELİ”


Diyarbakır’da masum insanların katledildiğini belirten Elbey, “Hangi dine mensup ve hangi ülkeden olursa olsun tüm insanlar Cenab-ı Allah’ın yarattığı varlıklardır. Hiçbir insan hiçbir insan tarafından öldürülmemelidir. Bu terör saldırısını şiddetle kınıyoruz.  Bu ilk defa olmadı. Dünyamız maalesef emin bir yer olmaktan çıktı. Bu tarz terörist atakların bir an önce durmasını temenni ediyoruz. Bu insanlar arasında nefret duygularını ortaya çıkarıyor” diye konuştu.


ELÇİ VASİYET GİBİ ÇOK ÖNEMLİ SÖZLER AKTARDI


Elbey, Tahir Elçi, son sözlerinde, herkese vasiyet olacak çok anlamlı sözler aktardığına değinerek, “Elçi, son konuşmasında, ‘Medeniyetin beşiği olan bu kadim coğrafyada, bu kadim şehirde şiddet ve silah istemiyoruz. Asırlarca beraber yaşamış halklar arasında kavga istemiyoruz’ demişti.  Tahir Elçi’ye Allah’tan rahmet, ailesine, tüm yakınlarına ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz”  diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT