1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİKASUM'dan çocuk istismarı forumu
DİKASUM'dan çocuk istismarı forumu

DİKASUM'dan çocuk istismarı forumu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (DİKASUM) “Çocuk İstismarı” konulu forumla Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda halk buluşması gerçekleştirdi.

A+A-

Diyarbakır kadın kurumları tarafından yaz dönemi süresince halkla buluşma ve halkın gündemini tartışma amacıyla düzenlenen forumlar, kentte bulunan parklarda her hafta Pazartesi günleri düzenlenmeye devam ediliyor. Halkın yaz akşamlarında en fazla rağbet ettiği mekanlar olan parkların tercih edildiği bu çalışmaların bir yenisi de çocuk istismarları konusunda gerçekleştirildi. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda gerçekleştirilen forumun bu haftaki ev sahibi DİKASUM oldu. DİKASUM Sosyal Hizmetler Uzmanı Nihal Bozhan tarafından sunum şeklinde yapılan bilgilendirmede çocuk istismarları konusu paylaşıldı ve tartışıldı.

Amaç halkla buluşmak ve halkın gündemini tartışmak

Düzenlenen forumlardaki bir diğer amaç ise halkın da katılımı ile gündemdeki diğer gelişmelerin paylaşılması, tartışılması ve fikir alışverişinde bulunulması şeklinde bilinçli bir toplum ve bilinçli bir medya tüketicisi olma yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Kadın kurumlarının çalışmalarından sonra aynı şekilde forum düzenleme etkinlikleri kentteki diğer Sivil Toplum Kuruluşlarına devredilecek. Önümüzdeki dönemlerde STK'lar tarafından yapılacak forum çalışmalar içerisinde de eğitimden sağlığa, kadın ve çocuktan gündemdeki gelişmelere kadar birçok konu ele alınacak.

HABERE YORUM KAT