1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİKAD'tan DTB'ye ziyaret
DİKAD'tan DTB'ye ziyaret

DİKAD'tan DTB'ye ziyaret

DİYARBAKIR - Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) Başkanı Reyhan Aktar ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil’i makamında ziyaret etti.

A+A-

Ziyarette konuşan Aktar, Diyarbakır’da kadına yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla ulusal çağrı yapacaklarını belirterek, DİKAD olarak 25 Kasım’da düzenlenecek Kadına Yönelik Şiddette Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri için de hazırlık yaptıklarını kaydetti.


DTB Başkanı Engin Yeşil ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kadına yönelik şiddete karşı olduğumuzu her platformda da dile getiriyoruz. Bu konuda yapacağınız duyarlılık çalışmaları şiddet duygusunu toplumda daha da azaltacağını düşünüyor ve bu projeye olan desteğimiz her zamanda ifade edeceğiz” dedi.


İş kadınlarının ekonomik faaliyetlerde daha aktif olabilmeleri ve daha fazla yer alabilmeleri için başarı deneyimlerini birbirleri ile paylaşmalarının önemli olduğunu da belirten eşil, “Diyarbakır Ticaret Borsası olarak deneyimlerin paylaşılmasında fayda görüyoruz. Aynı zamanda bizlerde farklı oda ve borsalarımız ile deneyim paylaşımları için çaba sarf ediyoruz. İş kadınlarının Oda ve borsa gibi iş çevrelerini temsil eden kurumların yönetiminde yer almaları hem kendilerinin gelişmesine hem de kurumların gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır” diye konuştu.


(MP-Y)

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT