1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİKAD'den "Farkındamısınız" etkinliği
DİKAD'den "Farkındamısınız" etkinliği

DİKAD'den "Farkındamısınız" etkinliği

Diyarbakır İş Kadınları Derneği hafta sonu hafta sonu "Farkındamısınız" etkinliği ile toplumu bilinçlendirme konusunda önemli bir işe imza atacak.

A+A-

02.03.2013 Cumartesi günü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenecek olan etkinliğin 13:00-17.00 arasında yapılacağı kaydedildi.

Diyarbakır İş Kadınları Dernek Başkanı Esra Aksu yaptığı açıklamada:"8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile haftasında yapacağımız etkinlikte hayatınıza dokunmak istedik."

Aksu açıklamasında: "Hayatınızda sahip olduğunuz ama bilemediğiniz yasal haklarınızın, toplum içinde size verilen rolü ve bunları ne kadar bildiğiniz merak ettik. Kadınların kendi konumlarının farkında olmaları ve farklılaşma yaratma taleplerini ortaya koymaları, içinde yaşadıkları toplumun özgürlük çıtasına göre değişir. Farkındalık olmadan farklılık yaratılamaz. Kadının özgürleşmesi için farkındalık yaratma çabalarının, özgürlüklerin daraltılıp gevşetilen sınırlarına aldırmadan sürdürülebilmesi toplumun tüm kesitlerinin sorunudur. “kadın olmanın” anlamının farkında mısınız?

    Kadını ilgilendiren çeşitli sorunlara dikkat çekerek farkındalık yaratmak için, hayatı farklı bir bakış açısından görmeniz için biz Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) ev sahipliğinde Av. Reyhan YALÇINDAĞ BAYDEMİR ve D.Ü. Yar. Doç. Sosyolog Naciye YILDIZ ile bir çalıştay yapmaktayız.
Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız."

HABERE YORUM KAT