1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DİGİAD firma tanıtım günleri başlattı
DİGİAD firma tanıtım günleri başlattı

DİGİAD firma tanıtım günleri başlattı

Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD) firma tanıtım günlerini başlattı.

A+A-

DİGİAD, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren üye işadamlarının firmalarını tanıtmada ve diğer üyelerle tanıştırma faaliyetlerine başladı. Program kapsamında Diyarbakır 2'inci Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Diyar Kablo firması ziyaret edildi. DİGİAD üyesi 30 işadamının katıldığı buluşmada OSB'de yaşanan sıkıntılar gündeme geldi. DİGİAD Başkanı Alaaddin Korkutata, dernek olarak farklı zaman ve mekânlarda yaptıkları görüşmelerle üyelerin birbirine tanımalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Korkutata, “ Üyelerimiz arasında sadece tanışmaya değil kardeşlik duygusu içerisinde paylaşmayı, birlik ve beraberlik içerisinde ikili ilişkilerin üst düzeye çıkartarak ekonomik anlamda da büyümelerini arzuluyoruz” dedi.


Organize sanayi bölgesinin problemlerine de değinen Korkutata, “ Bilindiği gibi şu anda başlayan çözüm süreciyle beraber 6. Bölge Teşvik kapsamında olan Diyarbakır'ımıza 200 küsur yatırımcı müracaat etmiş bulunmaktadır. Açıkçası şu anda gelen yatırımcıya yer vermekte zorlanıyoruz. Organize Sanayı problemlerini çözmediğimiz takdirde yatırımı sağlıklı yürütemeyiz.” diye konuştu.
Buluşmada DİGİAD'ın üyelerinden işadamı Abdulkadir Karavil ile DOSİAD Başkanı Aziz Özkılıç birer konuşma yaptı. İşadamları problemlerin giderilmesi hususunda çözüm yollarını tartıştı. Buluşmada, “Bir organize sanayi bölgesinde olmazsa olmazı kesintisiz elektrik enerjisi, doğalgaz, su, istinat duvarı, düzgün yol ve altyapı hususunda yetkililerle görüşülüp eksikliklerin acil giderilmesi hususları ön plana çıktı.

HABERE YORUM KAT