1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dido Cafe açılışında dondurma şov
Dido Cafe açılışında dondurma şov

Dido Cafe açılışında dondurma şov

Kayapınar İlçesi Dicle Kent semtinde 2. Şubesini açan Dido Cafe'nin açılışında yarım ton ağırlığındaki dondurmayla yapılan şov, meraklı vatandaşlar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

A+A-

Bir kamyonetle açılışın yapılacağı alana getirilen dev dondurma, vinç yardımıyla havaya kaldırıldı. Tamamen keçi sütünden yapılan dondurma, ustalar tarafından elektrik testere ve satırlarla kesilerek, meraklı gözlerle şovu izleyenlere dağıtıldı.

Gerçek damak tadının mekanı

Gerçek damak tadı arayanların mekanı olan Dido Cafe işletmecisi Mehmet Şimşekoğlu, Diyarbakır ilinde çeşitli cadde ve semtlerde Dido Cafe noktaları açmayı planladıklarını ifade ederek, “Şuanda 20 kişilik iş gücü ile çalışmaktayız. Daha sonra ki süreçlerde 100 kişilik ve üzeri kişilik iş istihdamı yaratmayı düşünmekteyiz. Franchise sistemi ile Diyarbakır ve bölgenin diğer illerde bayilikler oluşturulacaktır” dedi.

Kuzey Irak, Ukrayna ve Gürcistan'a yeni bayilikler

Hedefleri ve planları arasında Kuzey Irak, Ukrayna, Gürcistan ülkelerinde yeni bayilikler açmak olduğuna değinen Şimşekoğlu, “Güneydoğu'da Diyarbakır'da ilk kez, bir cafenin açılışında dondurma şov sergiledi. Bu şov ile amacımız, hem cafemizin açılışını renklendirmek, hem de tamamen keçi sütünden yapılan dondurmamızı halkımıza tattırmaktır.  Açılış ve açılışlardaki sürprizlerimiz devam edecektir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT