1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle’nin personeline iş güvenliği ve sağlığı eğitimi
Dicle’nin personeline iş güvenliği ve sağlığı eğitimi

Dicle’nin personeline iş güvenliği ve sağlığı eğitimi

Dicle Üniversitesi bünyesinde çalışan taşeron işçilere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi. Kongre merkezinde verilen eğitimle iş güvenliğinin önemi çalışanlara aktarıldı.

A+A-

İş Güvenliği Uzmanı Songül Tekeş tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun ‘Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ gereğince verdiği eğitimlere, üniversite bünyesinde çeşitli kademelerde görev yapan personeller katıldı.
 
Uzman Songül Tekeş, eğitimde çalışanlara iş sırasında nelere dikkat etmeleri gerektiğini görseller eşliğinde tek tek göstererek iş güvenliğinin önemi, işveren ve çalışanın sorumlulukları, genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması, iş kazalarının boyutu, iş sağlığı ve güvenliği uygulama prensipleri ve acil durum planı önlemleri gibi konu başlıklarında çalışanlara bilgi verdi.
 
İş kazaları ve meslek hastalıklarında çalışanlara önemli yükümlülüklerin düştüğünü kaydeden Tekeş, levhalardan çalışanların kılık kıyafetine, yangın konusundan davranılması gereken kurallara kadar birçok konuda personelleri aydınlattı. Eğitimde ayrıca çalışanlara ’İş Güvenliği ile Acil Durum ve İlk Yardım’ adında eğitim sonu sınav uygulaması yapıldı.

 

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT