1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle’nin Gençleri Başkent Semalarında
Dicle’nin Gençleri Başkent Semalarında

Dicle’nin Gençleri Başkent Semalarında

DİYARBAKIR - Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nin (DÜ) aktif faaliyetli kulüplerinden olan havacılık kulübü, yamaç paraşütü, model uçak, yelken kanat ve multikopter gibi çeşitli hava sporlarıyla Diyarbakır’ın ve Güneydoğu’nun sivil havacılık branşında tek al

A+A-

DÜ Havacılık Kulübü ve Türk Hava Kurumu (THK), Ankara Sportif Havacılık Kulübünün ortaklaşa hazırladığı “Dicle’nin Gençleri Başkent Semalarında” adlı proje, Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenmeye layık görülen projeler arasında yerini aldı.

2 etaptan oluşan projenin ilk ayağı Ankara’daki eğitmenlerin Diyarbakır’da verdiği eğitimlerle başladı. Bütçenin sınırlı olmasından dolayı 10 öğrencinin yamaç paraşüt eğitimi alabildiği projeye 3 günde 400’e yakın başvuru yapıldı. 

Diyarbakır’daki eğitim uçuşlarının ardından projenin 2. ayağı olan Ankara tecrübe uçuşları, 13 öğrencinin Başkent semalarında uçmasının ardından son buldu. Ankara ve Diyarbakır ekiplerinin bir arada olduğu projede, Başkent’in tarihi ve turistik yerleri gezilerek, Ankara’nın meşhur Ayaş ilçesinde Yamaç paraşüt uçuşları yapıldı. Ayrıca Dicle Üniversitesi Havacılık Kulübü öğrencileri, THK tarafından genel merkeze davet edilerek havacılık müzesine gezi gerçekleştirdi.

(İHA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT