1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle'nin çehresi değiştirildi
Dicle'nin çehresi değiştirildi

Dicle'nin çehresi değiştirildi

Diyarbakır'ın Dicle İlçe Belediye Başkanı Mustafa Uyguner, belediye başkanlığı süresince yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Görevde geride bıraktıkları 4 yıl boyunca ilçede önemli projeler hayata geçirdiklerini belirten Uyguner, Dicle'nin çehresini deği

A+A-
Dicle Belediye Başkanı Mustafa Uyguner, görevde geride bıraktıkları 4 yıl boyunca ilçede önemli projeler hayata geçirdiklerini belirterek Dicle'nin çehresini değiştirdiklerini söyledi. Bu süre zarfında ilçede sosyal, kültürel, alt ve üst yapı anlamında çok önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Uyguner, seçimlerde aday olmayacağını da duyurdu.
 
Dicle'nin alt ve üst yapı anlamında şimdiye kadar çözülmeyen sorunlarının kendi dönemlerinde çözüme kavuştuğunu belirten Belediye Başkanı Uyguner; “Geçmişte insanlarımız çeşmelerden su getiriyorlardı. Şimdi gelinen noktada musluklardan sular akmaktadır. Cadde ve sokaklarımız çamurdan geçilmezken, şuanda cadde ve sokaklarımızın tamına yakını kilitli parke taşıyla döşenerek ferah bir duruma kavuşturulmuştur. 2013 yılı içerisinde tüm cadde ve sokaklarımız kilitli parke taşıyla döşenmiştir” dedi.
 
'Projelerimizi arttıracağız'
 
Dicle ilçesinin yeşil alanlara ihtiyacının olduğunu belirten Başkan Uyguner, bu anlamda da önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti. Uyguner, “İlçemizi yeşillendirme çalışmaları kapsamında önemli projeler hayata geçirdik. Şuanda belediye parkı dışında ilçemizde oturulabilecek bir yer yok. Ancak şu anda ilçe hastanemizin hemen yanı başında 3 bin metrekareye yakın bir alanda park çalışmamız devam etmektedir. Bu parkımızın tamamlanmasıyla birlikte yeşil alan sıkıntımızı büyük ölçüde bertaraf etmiş olacağız. Yine ilçemizde iki katlı, her katı 250 metrekare büyüklüğünde mahalle evleri yaptık. Çok amaçlı salon formatında dizayn edilmiş bu evlerde halkımız nişan ve taziye dahil her türlü organizasyonlarını burada gerçekleştirebileceklerdir. Birçok mahallemizde hayata geçirdiğimiz yas ve mahalle evleri projeleri elbette yeterli değildir. Önümüzdeki dönemde yeni gelen yönetimin bu projeleri arttırarak devam ettireceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT