1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dicleli öğrenciler Avrupa'dan döndü
Dicleli öğrenciler Avrupa'dan döndü

Dicleli öğrenciler Avrupa'dan döndü

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Şükrü Ayna Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Lisesi öğrencileri, Avrupa standartlarında okul öncesi eğitim kurumlarındaki eğitim amaçlı çalışmaları yerinde inceleme, eğitimde yeni yaklaşım ve metotları ile kültürel v

A+A-

Dicle Şükrü Ayna Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Lisesi tarafından çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrencilerine yönelik olarak 2012-2013 dönemi 'Hayat Boyu Öğrenme Programı LEONARDO da VINCI Hareketlilik projesi' çerçevesinde hazırlanan proje kapsamında, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrencilerinin katıldığı gezi boyunca öğrenciler, İspanya ve Almanya'daki okul öncesi eğitim veren çeşitli kurumları ziyaret etti. Burada, çocuk bakımı ve eğitiminde yeni yaklaşımları ve metotları inceleyen öğrenciler, mesleki, kültürel ve dilsel gelişimlerini de artırma imkanı buldu.

Dicle Kaymakamı Çağlayan Kaya, 1 ay süre ile devam eden proje ile öğrencilerin gerek İspanya gerekse Almanya eğitimini yakından tanıma imkanı bulduklarını belirterek, "Öğrencilerimiz kendi bölüm alanına giren kurumlarla, ülkemizdeki bu çerçeveli eğitimi kıyaslama imkanı bulmuşlardır. İspanya ve Almanya'nın çocuk gelişimi eğitimini incelemişler ve ülkemizin eğitimini de onlara aktararak karşılıklı analizler yapma imkanları bulmuşlardır. Aynı zamanda katılımcılar, İspanya ve Almanya'daki proje ortaklarının organize ettikleri sosyal ve kültürel aktivitelere katılarak, Avrupa'nın kültürünü yakından tanımış ve kendi kültürümüzü de onlara tanıtarak bir nevi kültür elçiliği görevi yapmışlardır" dedi.

HABERE YORUM KAT