1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DicleKampus.com Yayın hayatına başladı
DicleKampus.com Yayın hayatına başladı

DicleKampus.com Yayın hayatına başladı

Dicle Üniversitesi öğrencileri sanal ortamda vakit geçirebilecekleri ve tüm öğrencilerin görüş belirtebileceği bir web sitesi yarattı.

A+A-

Aylarca düşünülen bu projeyi hayata geçirip Dicle Üniversitesi'nde öğrencilerin sesi olmayı amaçladıklarını belirttiler. Diyarinsesi.org'a açıklamalarda bulunan Dicle Kampüs yönetimi şunları belirtterek şunları ifade ettiler ''Aylarca düşünülen bir projeyi bugün hayata geçirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Amacımız Üniversitemizde bulunan öğrencilerin sanal ortamda sesi olabilmektir. Üniversitesi hakkında görüşleri, eleştirileri ve önerilerini belirtebilecekleri bir platform oluşturmaktır. Dicle Kampüs Dicle Üniversitesinden bağımsız olup bireysel bir çalışmadır. Web site içeriği olarak siyaset içermeksizin bağımsız haber,duyurular,video galeri, foto galeri,forum,radyo,itiraf,sohbet,iş ilanları,firma rehberi,oyunlar,eğlence ve daha bir çok başlıklar mevcuttur. Dicle Kampüs Forumda ise; Dicle Üniversitesi Bölümleri ve Bölümler hakkında konular bulunmaktadır.

Örnek vermek gerekirse, bugün herhangi bir bölümde okuyan arkadaşlarımız web sitemizde bölümüyle ilgili araştırma yapabilir ve üniversitedeki öğrenciler ile iletişim kurabilirler. Ayrıca Forum İçerisinde Eğitim & Öğretim,Kültür & Sanat,Din ve Teknoloji hakkında bilgilerde mevcuttur. En önemli bir uygulamamız ise şuan yapım aşamasında olan kan bankasıdır. Üye olan kullanıcılar isteğe bağlı olarak kan gruplarını profil bilgilerine yazarlar ve kan ihtiyacı olan hasta yakınları site içerisinde bulunan kan bankası uygulamasına tıklayarak aramakta oldukları kan gruplarını görürler ve kan grubuna tıkladığı zaman kan vermek istiyen kullanıcıların iletişim bilgilerine ulaşırlar. Bu uygulamamızda kısa bir süre sonra aktif olacaktır. Umarız bu konuda hedefimize başarılı bir şekilde ulaşırız. Ayrıca sitemizi tanıtma ricamızı kırmayan Diyarinsesi.org ailesine ve Celal Güney ağabeyimize teşekkürlerimizi sunarız."

Diyarınsesi ailesi olarak, Diclekampus.com kardeş sitemize yeni yayın hayatında başarılar dileriz. Diyarbakırlı genç kardeşlerimizin her zaman yanlarında destek olmak adına yolları açık olsun...

HABERE YORUM KAT