1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle’den görme engellilere destek
Dicle’den görme engellilere destek

Dicle’den görme engellilere destek

Dernekler Dairesi başkanlığı tarafından kabul edilen ve Dicle görme engelliler derneği tarafından yürütülen “Beyaz Bastonla Bağımsız Bireyler Yetiştiriyoruz” projesi kapsamında 20 gönüllüye 10 gün boyunca beyaz baston teknikleri konusunda eğitimi verildi.

A+A-

Sosyal bilgiler 3. sınıf öğrencileri ve Diyarbakır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İnşaat bölümü öğrencilerinin de gönüllü olarak destek sunduğu proje ile Dicle Üniversiteli öğrenciler yardımseverlikleri ile bir kez daha göz doldurdu.


Dicle Üniversitesi gönüllü eğitmenleri tarafından 20 görme engelliye bağımsız hareket eğitimi verildi. Proje dâhilinde sinema ve tiyatro gibi kültürel faaliyetlerinde yer aldığı çalışmada görme engelli bireylerin sosyal imkânlardan yararlanılması hedeflendi.

Proje kapsamında ayrıca Mersin ve Antalya illerine gezi düzenlenerek 20 görme engelli 20 eğitim gönüllüsü ile tarihi ve kültürel mekânlar ziyaret edildi. Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi dekan yardımcısı Doç. Dr. Fazlı Ergül de topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri ile bu projeye gönüllü destek olduklarını ve tüm engelli bireylere yönelik çalışmalar yapmak için hazır olduklarını dile getirdi.


Ergül,  gönüllü olarak bu etkinliğe katılım gösteren Tarım Meslek Yüksek Okulu, Adalet Meslek Yüksek Okulu, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT