1. HABERLER

  2. Dicle'de Teknoloji Tasarım Sergisi
Dicle'de Teknoloji Tasarım Sergisi

Dicle'de Teknoloji Tasarım Sergisi

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde Döğer İlköğretim Okulu öğrencileri resim ve teknoloji tasarımı sergisi açtı.

A+A-

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde Döğer İlköğretim Okulu öğrencileri resim ve teknoloji tasarımı sergisi açtı.Okulun görsel sanatlar öğretmeni M. Zahit Gözedici yönetiminde 2008-2009 eğitim-öğretim dönemi içerisinde, öğrencilerin yıl boyunca yaptıkları resim ve materyaller Döğer İlköğretim Okulu salonunda öğrencilerin ve halkın beğenisine sunuldu.

Sergiye Dicle Kaymakamı Sezer Işıktaş, Milli Eğitim Müdürü Hanifi Öge, Döğer Jandarma Karakolu Komutanı Çetin Aydemir, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Serginin açılışında konuşan Kaymakam Sezer Işıktaş, çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini sundu. Döğer İlköğretim Okulu Müdürü Abdulbaki Üçdağ ise, "1940 yılında açılan okulumuz 2007-2008 eğitim öğretim yılında hem öğrenci başarısı hem de sosyal etkinlikler yönünden ilkleri yaşadı. Öğrenci başarısı yönünden geçen yıl öğrencilerimizden 1'i fen, 4'ü Anadolu 8'i meslek lisesi olmak üzere toplam 13 öğrencimiz OKS'den iyi derecede puanlar alarak bir üst kurumlara yerleşmişlerdir. Sosyal etkinler yönünden geçen yıl ilk sayı ile başladığımız Beyaz Sayfa gazetesi bu yıl Beyaz Sayfa dergisi olarak devam etmiştir. Okulumuz öğretmenleri büyük bir özveriyle çalışarak 24 Kasım'da her zaman hatırlarda kalacağına inandığımız bir geceye imza atmışlardır. Bugün de aynı lezzette bir gece geçirmenizi istiyorum. Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan küresel ısınmaya karşı savaş açan okulumuz gerekli önlemleri almaya çalışmış ve 'Orman Haftası' kapsamında okulumuzda ağaç dikme kampanyası yapılmış ve bu sayede 60 adet ağaç okulumuz bahçesine dikilmiştir.

Bu çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Kaymakamımız Sayın Sezer Işıktaş'a, Milli Eğitim Müdürü ve amirlerimize, Garnizon Komutanı Kamil Erdoğan, Döğer Jandarma Karakol Komutanı Çetin Aydemir'e teşekkürü bir borç biliriz" diye konuştu. Resim ve teknoloji tasarım sergisi anasınıfı öğrencilerinin gösterileri ve müzik şöleni ile son buldu.