1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dicle’de ‘Seslendi Toprak’
Dicle’de ‘Seslendi Toprak’

Dicle’de ‘Seslendi Toprak’

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü yüksek lisans öğrencilerinin eserleri ile oluşan, “Seslendi Toprak” adlı seramik heykel sergisinin açılışı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

A+A-

 Sergiye İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
Doç. Dr. Evren Daşdağ’ın düzenlediği sergiye 14 sanatçı 46 eserle katıldı. Sergide seramik heykellerin yanı sıra, duvar panoları, çeşitli seramik tabaklar ve formlar da yer aldı. Eserlerin ortak özelliğinin, kendi seramik atölyesinde tasarlanıp, üretilmiş olduklarını kaydeden Doç. Dr. Evren Daşdağ, “Eserlerin konuları insan formlu mezar taşlarının dinginliğinden, uygarlık tarihi görünüşlerine, kadının hal ve çığlıklarından, anka kuşlarının kanat çırpışlarına, Osmanlı lalesinden “vav”ın haslığına uzanan bir yelpaze göstermektedir. Aslında her çığlık, her hareket, her görüntü, toprağın sesi ile kendini var etmektedir” dedi.

“Seslendi Toprak” sergisi 16 Mayıs 2016 Pazartesi gününe kadar Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Galerisinde gezilebilir.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT